Ana SayfaGündemÖSYM Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı Başvuruları Başladı

ÖSYM Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı Başvuruları Başladı

-

Yabancı Dil Seviye Belirleme Sınavı (YDS) 2016/11 İngilizce alanında ESınav uygulaması yapılacak. 12 Kasım 2016 tarihinde İstanbul, Ankara ve İzmir‘ de, E-Sınav uygulama binarında yapılacak. Sınava girmek isteyen adaylar için başvuru tarihleri 25 Ekim7 Kasım 2016 tarihleri arasındadır. Sınav, saat 14:00′ te başlayacak ve 180 dakika sürecektir. 

Sınava Alınacak Aday Sayısı Sınırlı

E-YDS 2016/11 İngilizce alanında yapılacak olan sınav 25 Ekim-7 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul, Ankara ve İzmir‘ deki esınav uygulama binalarında yapılacak. Sınav saat 14:00’te başlayacak ve 180 dakika sürecektir. Sınava alınacak aday sayısının, e-YDS ( Yabancı Dil Seviye Belirleme Sınavı) sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olacağı belirtildi. Sınavda kontenjan kapasitesinin Ankara‘ da 3000, İstanbul‘ da 431, İzmir‘ de 72 şeklinde olacağı bildirildi. Sınav ücretini ilk ödeyen adayların kontenjana dahil edileceği belirtilmiştir. Sınava girmek için kontenjanın dolması ile, adayların sınav ücretini yatırmaları sistem tarafından otomatik olarak engellenecek,ödeme kabul edilmeyecektir. Ayrıca E-YDS için sınav ücretinin ödeme süresinin son olduğunun belirtileceği açıklanmıştır. 

E-YDS ( Yabancı Dil Seviye Belirleme Sınavı) elektronik ortamda yapılacağı için adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması için deneme e-sınavı hazırlanmıştır. E-YDS sınavına katılacak olan adayların sınava girmeden önce deneme sınavından faydalanmasının önemli olduğu bildirildi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol