Bankacılık sektörünün Türkiye’deki gelişmekte olan temsilcilerinden T- Bank; ani ihtiyaçlarda daralan ve kredi kullanmak isteyen müşterileri için ihtiyaç kredisi finansmanı imkanı sunmaktadır.

Müşteri ihtiyacının ne olduğuna bakılmaksızın likidite imkanı sunulan tüketici kredisinde müşteriler için farklı vade ve ödeme seçenekleri mevcuttur. Faiz oranları müşteri notuna göre farklılık göstermektedir.

6 Aydan 48 Aya Kadar Vade Seçeneği

Tüketici kredisi kapsamında bankadan 6 aydan 48 aya kadar vade seçenekleriyle kredi kullanmak mümkündür. Vade seçeneklerine bağlı olarak uygulanacak faiz oranları da değişkenlik göstermektedir. T- Bank 6 aydan 18 aya kadar geri ödemeli kredi kullanmak isteyen müşterileri için faiz oranını 1,29 olarak tayin etmiştir. 19-36 ay yelpazesinde borcunu geri ödemek isteyen müşteriler için uygulanacak faiz oranı ise aylık yüzde 1,31 seviyesindedir.

37- 48 ay vade aralığında kredi kullanmak isteyen müşteriler için T- Bank aylık yüzde 1,35 düzeyinde faiz oranı belirlemiştir. Tüketici kredisi dahilinde 48 ay vade süresi bankaca belirlenmiş maksimum zaman dilimidir. Maksimum Tutar ise 40.000 Türk Lirası olarak duyurulmuştur.

T- Bank tüketici kredisi uyarınca kredi kullanmak isteyen müşterilerden duruma göre kefil ya da ipotek göstermelerini talep edebilmektedir. Kredi kapsamında kullanılacak miktar üzerinden binde 5 oranında kredi tahsis ücreti banka tarafından müşteriden tahsil edilmektedir. Dosya masrafı; 40.000 Türk Liralık kredi kullanımında 200 Türk Lirası olarak müşterinin karşısına çıkmaktadır. T- Bank müşterilerinin kredi vadesi boyunca hayat sigortası yaptırmalarını da zorunlu kılmıştır. Hayat sigortası poliçe primi de müşterilerden tahsil edilmektedir. T- Bank ihtiyaç kredisinden yararlanmak isteyen müşterilerin başvuru sırasında yanlarında gelir durumlarını gösterir belgelerini bulundurmaları zaruridir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın