Son Dakika! ÖSYM e-YDS Kılavuzunda Değişiklik Yaptı!

0

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) e-YDS Kıavuzunda değişiklik yaptı. Yaptığı değişiklikte sınava giren adayların yıl içerisinde sınava girme haklarını 1′ den 4’e çıkardı. E-YDS sınavında taleplerin çoğalması ve kapasitenin artması üzerine kılavuz değişikliğine gidildiği Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından değiştirildi. Alınan bilgiye göre, yapılan değişiklikte sınava girecek olan adaylar 3 ayda 1 kez olmak şartıyla yılda 4 defa sınava girebilecekler. 

E-YDS Kılavuzunda Yer Alan Değişim 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından alınan bilgiye göre, “e-YDS sınavına katılmak isteyen aday, son 3 ay içerisinde aynı dilden sadece bir defa sınava girmek için ücret ödeyebilir. e-YDS’ ye katılmak için sınav ücretini ödeyen bir adayın, sınava katılması veya katılmaması halinde ödeme tarihinden itibaren 3 ay boyunca tekrar sınava girmek için ücret ödemesi, sistem tarafından otomatik olarak engellenecektir.” şeklinde bilgi verildi. 

12 Kasım’ da Esenboğa Elektronik Sınav Merkezi Hizmete Açılacak

Yapılan değişikliğe göre adayların 12 Kasım 2016 tarihinde “e-YDS 2016/11” den itibaren bir takvim yılı içinde 4 defa sınava girme hakkına sahip olacakları ifade edildi. Sınava girecek olan adayların 12 Kasım 2016 tarihinde İngilizce alanında girecekleri sınav Ankara, İstanbul ve İzmir’ deki e-sınav uygulama binasında yapılacağı belirtildi. Sınavın başvuru tarihi 7 Kasım 2016′ da sona ereceği, sınavın saat 14:00′ de başlayıp 180 dakika süreceği ifade edildi. Sınava Ankara’ da girecek olan adaylar için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM) tarafından yeni açılan Esenboğa Elektronik Sınav Merkezi hizmete girecek. Yeni sınav merkezi 12 Kasım’ da yapılacak olan e-YDS için 3 bin adayın aynı anda sınava girebilmesine imkan sağlayacağı belirtildi. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın