Ankara Ticaret Odası’nın 9 Yönetim Kurulu Üyesi İstifa Etti!

0

Ankara Ticaret Odası dün gece istifa depremiyle sarsıldı. Ticaret odasının 11 yönetim kurulu üyesinden 9’u gece yarısı istifalarını Başkan Salih Bezci’ye sundu.

Bugün öğlen saatlerinde Ankara Ticaret Odası Meclis toplantısının yapılacağı ve bu toplantıda ATO Başkanı Salih Bezci’nin de istifa edip etmeyeceğinin belli olacağı bilgisi verildi.

Ankara Ticaret Odası Cumhuriyet İle Yaşıt

Ankara Ticaret Odası; Ankara’da etkinlikte bulunan ticari kurum ve kişilerin ticari işlemlerini düzenleyen, kayıt altında tutan ve bu işletmelere ait sicillerin tutulduğu kurumdur. 1923 yılında kurulan Ankara Ticaret Odası’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı 1997- 2011 yılları arasında tam 14 yıl süre ile Sinan Aygün yapmıştır. Sinan Aygün’ün ardından koltuğa Salih Bezci seçilmiştir. Salih Bezci Ankara Ticaret Odası’ndaki başkanlık görevini 5 yıldır sürdürmektedir. ATO Meclis Başkanlığını ise 1999 yılından bu zamana kadar Nurettin Gürgür yapmaktadır.

İstanbul’un Ardından Türkiye’nin En Büyük 2. Ticaret Odası

Bütün ticari faaliyetlerle uğraşan Ankara esnafını farklı şekillerde destekleyen; çevredeki ilgili sistemleri takip eden, üyenin mesleğine uygun olarak ilerlemesine yardımcı olarak destek sağlayan ve problemlere çözüm üretmeye çalışan Ankara Ticaret Odası’nın 125 bin üye işletmesi bulunmaktadır. ATO, söz konusu üye sayısı itibari ile, İstanbul Ticaret Odası’ndan sonra, Türkiye’nin en büyük ikinci ticaret odası konumunda bulunmaktadır. Danışman ve uzman kadroları ile devlet ve özel sektör kuruluşlarına ve üye işletmelerine danışmanlık hizmeti de sunmaktadır. Ayrıca ATO; araştırma raporları oluşturarak üyelerini ve toplumu bilgilendirmeyi de kendisine şiar edinmiş bir kuruluştur. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın