Sağlık Bakanlığı KPSS 2016/6 Tercih Sonuçları Açıklandı

0

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2016/6 yapılan tercih sonuçları adaylara açıklandı. Sağlık Bakanlığı KPSS 2016/6 tercih kılavuzuna göre 2 bin 808 personel için sonuçlar bildirildi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan açıklamaya göre, tercih yapan adaylar T.C Kimlik numaraları ve şifreleri ile tercih sonuçlarını öğrenebilirler. 

ÖSYM Tarafından Yapılan Açıklama 

Kamu görevlerine ilkm defa atanacak olan adaylar için yapılacak sınavlar ile ilgili genel yönetmelik hükümleri uyarınca istihdam edeceği Sağlık Bakanlığı KPSS/6 Tercih kılavuzunda yer alan kadrolu personel yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Sağlık Bakanlığı yerleştirme sonuçları 26 Ekim 2016 tarihinde saat:17:35′ den itibaren ÖSYM tarafından açıklanacaktır. 

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Şartları

Sağlık Bakanlığı tercih işlemlerinde personel alımı başvuru şartlarını yayınladı. Tercih işlemlerini yaparken lisans düzeyi kadrolarda 2016 -KPSS lisans sonucu, Önlisans ve ortaöğretim düzeyi olan kadrolarda 2014-KPSS ortaöğretim-önlisans sınav sonucu bulunanlardan 2016-KPSS lisans sınavına girmiş olanlar kesinlikle önlisans ve ortaöğretim düzeyinde olan kadrolardan tercih yapamayacaklar. Lisans düzeyinde sınava girmiş olan adaylar 2016 KPSS lisans düzeyinde kadrolarda tercih yapabilecekler. Adaylar 28 Ekim-3 Kasım 2016 tarihleri arasında kılavuzda belirlenmiş olan şartlara göre başvuru yapabilirler. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın