Türkiye İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Yüzde 0,99 kredi faiz oranıyla konut kredisi alabileceğiniz bankalardan biri olan Türkiye İş Bankası bu krediyi tüketicilere oldukça esnek ödeme seçenekleriyle sunuyor. Öyle ki Türkiye İş Bankası konut kredisi kampanyasından faydalanan kişiler aldıkları kredinin borcunu 6 ay sonra ödemeye başlayabiliyorlar. Ancak geç ödediğiniz taksitler için sizlerden ek faiz miktarı talep edileceğini unutmamanız gerekiyor.

Türkiye İş Bankası konut kredisi paketlerini incelediğimizde bankanın 2 farklı güncel kredi paketinin olduğunu görüyoruz. Bu paketlerden biri Ev Finansmanı Kredisi paketiyken diğeri Ev Kredisi paketidir. Ev Kredisi paketinden faydalanarak konut kredisi almanız durumunda 120 ay vade ile aldığınız kredi için belirlenen kredi faiz oranı yüzde 0,99 olacaktır.

İş Bankası konut kredisi kampanyasından faydalanmak isteyen kişiler yaklaşık olarak 750 lira ekspertiz ücreti öderler. Bunun yanı sıra 100 bin liralık bir kredi için bankaya ödenmesi gereken konut sigortası bedeli 269 liradır. 135 lira da hayat sigortası bedeli ödemeniz gereken bu kredi için 110 lira ipotek tesis bedeli ödemeniz gerekiyor.

İş Bankası konut kredisi kampanyası masrafsız bir kredi paketi olarak sizlere sunulur. Çünkü İş Bankası konut kredisi kampanyasından faydalanan kişilerden kredi tahsis ücreti alınmıyor. Bu kişiler sadece diğer masrafları ödeyerek krediye sahip olabiliyorlar.

120 ay vadeli olarak alınan 100 bin liralık kredi için geçerli olan kredi faiz oranı yüzde 0,99 olacaktır. Bu faiz oranıyla kredi alan kişiler bankaya her ay 1427 lira taksit öderler. Yıllık maliyet oranı yüzde 12 olan bu krediden 100 bin lira alan kişiler 120 ay sonunda bankaya toplamda 171 bin 333 lira ödeme yapmış olurlar. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

seventeen − 7 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.