Ziraat Katılım Bankası’nda Konut Kar Oranı Aylık Yüzde 0,82!

0

Ziraat Katılım, Ziraat Bankası tarafından geçen yıl faizsiz bankacılık alanında devreye sokulmuştur. Katılım bankacılığının ülkemizdeki yeni oyuncularından olan banka, müşterilerine uygun kar oranları ile finansman desteği sağlamaktadır.

Finansman ihtiyacının en çok hissedildiği ev alımı konusunda da Ziraat Katılım Bankası müşterilerine destek olmak için kar oranlarını kısa vadeli finansman kullanımlarında 0,82 seviyesine indirmiştir.

120 Aya Kadar Vade İmkanında Faizsiz Konut Alımı

Ziraat Katılım Bankası ev sahibi olmak isteyen müşterileri için kâr oranlarını gayet uygun seviyelerde tutma gayreti içerisinde.  Ziraat Katılım Bankası’ndan 24 aya kadar konut finansmanı kullanmak isteyen müşteriler için kâr oranı sadece aylık yüzde 0,82 seviyesindedir. 25- 36 ay arası vadelerde konut finansmanı kullanarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için kâr oranı ise aylık yüzde 0,92 olarak belirlenmiştir.

Konut finansmanı kullanarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar borçlarını geri ödemek için 37 ile 60 ay arasında bir vade seçeneği belirlediklerinde kâr oranları da yükselerek aylık yüzde 0,95 düzeyine gelmektedir. Konut alımlarında daha uzun vadelerde nakit ihtiyacı duyan müşteriler 120 aya kadar bankaya borçlanabilmektedir. Kullandıkları finansmanın geri ödemesini Ziraat Katılım’a 61 ile 120 ay arasında yapmak isteyen müşteriler için bankaca belirlenen kâr oranı aylık yüzde 0,99 olarak tayin edilmiştir ve bu oran konut finansmanında bankaca belirlenen en yüksek orandır.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Ekim)

Konutun Yüzde 80’ine Kadar Finansman İmkanı

Ziraat Katılım Bankası müşterilerin almak istedikleri evin ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar finansman imkanı sağlamaktadır. Banka müşterilerinden kullandıkları kredi tutarı üzerinden bir defaya mahsus olmak üzere binde beş oranında kredi tahsis ücreti almaktadır. Ziraat Katılım Bankası müşterilerine finansman vade süresi boyunca konut sigortası ve hayat sigortası yaptırmalarını zorunlu tutmuştur. Konut sigortası poliçe primi ve hayat sigortası poliçe primi ücretleri de müşteriye yansıtılmaktadır.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın