Halkbank Konut Kredisinde Vadeyi 180 Aya Çıkardı!

0

Halkbank’tan Uzun Vadeli Konut Kredisi Kampanyası

2 farklı konut kredisi kampanyası bulunan Halkbank konut kredisi vadelerini uzattı. Artık Halkbank konut kredisi alan kişiler 1 ay ile 180 ay arasında vade talebinde bulunabilecekler. Böylece alınan krediyi 15 yıl içinde bankaya geri ödeyebiliyorsunuz. Ancak daha önceden yüzde 0,95 kredi faiz oranıyla verilen Halkbank konut kredisi artık yüzde 1,04 kredi faiz oranıyla veriliyor.

Halkbank konut kredisi faiz oranları kredinin vadesine göre değişiklik gösteriyor, eğer 120 ay vadeli konut kredisi alırsanız bu kredi için belirlenen kredi faiz oranı yüzde 1,04 olur, aynı krediyi 180 ay vadeli olarak aldığınızda ise kredi faiz oranı yüzde 1,29 olarak belirleniyor.

Halkbank konut kredisi kampanyasından faydalanmak isteyen kişiler bu kredinin masraflarını da öderler. Kredi için belirlenen kredi tahsis ücreti kredinin binde 5’idir. Dolayısıyla 100 bin liralık bir kredi aldığınızda bunun için ödemeniz gereken kredi tahsis ücreti 500 lira olacaktır. Buna ek olarak evin değerini belirlemek için keşfe giden ekspertiz ekibinin parasını da sizin ödemeniz gerekiyor. Ekspertiz ücreti evin konumuna ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir. Kredi için talep edilen masraflar sizlerden peşin olarak alınır. Eğer masrafları peşin olarak vermezseniz aldığınız kredi kesintili bir şekilde sizlere sunulur.

Halkbank konut kredisi kampanyasından 100 bin lira alarak bunu 180 ay vade seçeneğiyle geri ödemek isterseniz bankaya 15 yılda toplam ödeyeceğiniz miktar 257 bin 869 lira olacaktır. 240 ay vade ile kredinin borcunu ödediğinizde aylık olarak bankaya ödemeniz gereken ücret 1432 lira olacaktır.

Halkbank konut kredisi kampanyasına başvuruda bulunmak istiyorsanız yanınıza evin belgelerini, kimliğinizi ve gelir belgenizi alarak size en yakın Halkbank şubesine uğrayabilirsiniz. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın