Albaraka Katılım Bankası’ndan Araç Finansmanı

0

Katılım bankaları da diğer bankalar kadar finansman imkanı sunmaktadır. Faizsiz nakit ile borçlanmak isteyen müşteriler için çalışma yapan katılım bankalarından olan Albaraka Katılım bankası; otomobil almak isteyenler için araç finansmanı sağlıyor.

Albaraka Katılım Bankası araç alımı için sağladığı finansmanda sadece sıfır kilometre araçları düşünmemiş, banka aynı zamanda ikinci el araçlar için de destek vermektedir.

Türk Lirasında Maksimum Vade 48 Ay, Dövizde 36 Ay

Albaraka Katılım Bankası araç finansmanı kullanarak otomobil sahibi olmak isteyenler Türk Lirası cinsinden destek verdiği gibi, döviz cinsinden de dileyen müşterilere finansman sağlamaktadır. Türk Lirasında azami 48 ay vadeye kadar likidite sağlanabilirken, döviz cinsi finansman kullanımında azami vade süresi 36 aya inmektedir. 

Araç almak isteyen müşteri; araç bedeli 50 bin lira ve altında olan araç için kasko değerinin yüzde 70’ine kadar finansman kullanabilmektedir. 50.000 lirayı aşan araçlarda ise; 50 bin liraya kadar olan kısım için yüzde 70, 50.000 lira üstünde olan kısım için yüzde 50’si oranında araç finansmanı sağlanabilmektedir. Örneğin 60.000 lira kasko değeri olan bir araç için maksimum (60.000* %70) 35.000 lira finansman kullanılabilmektedir.

İkinci El Araçlarda Maksimum Yaş 5!

50.000 lirayı aşan değerde araç alımlarında ise; 100.000 TL kasko değeri olan bir araç için azami (50.000 * 0,70=35.000)+(50.000*0,50= 25.000) = 60.000 lira finansman kullanılabilmektedir.

Albaraka Katılım Bankası ikinci el araçlarda en fazla beş yaşına kadar olanları için finansman desteği sağlamaktadır. Kredibilite oranlarında ise bir farklılık bulunmamaktadır. Müşteri aldığı finansmanın geri ödemesini; değişen vadelerde aylık eşit taksitler halinde gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca dileyen müşteri 2 ayda bir, 3 ayda bir ya da değişken tutarlı esnek taksitlerle de ödeme yapma imkanına sahiptir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın