ING Masrafsız Konut Kredisi’nde Faizi 1 Puanın Altına Çekti!

0

ING Bank ev almak isteyen ancak maddi destek arayanlar için kampanya düzenledi. Kampanya dahilinde konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar için faiz oranı aylık yüzde 0,99 olarak belirlenmiştir.

ING Bank ev sahibi olmak isteyen müşterilerine bu kampanya uyarınca azami 100.000 Türk Lirasına kadar kredi vermektedir.

Azami Vade 120 Ay, Dosya Masrafı Yok

Bankalar genellikle kullandırdıkları kredi üzerinden müşterilerinden kredi tahsis ücreti adı altında masraf almaktadırlar. Müşterilerin henüz finansmana ulaşmadan yansıtılan masraf karşısındaki serzenişleri tüketici hakem heyetlerine binlerce dosya olarak yansımıştır. Bu durumu dikkate alan ING Bank konut kredisinde dosya masrafı almamaktadır.

Konut kredisi kampanyası kapsamında müşterilere ING Bank tarafından 120 aya kadar vade imkanı sunulmuştur. Müşteri tercih ederse borcunu daha kısa vadede de kapatabilecektir. Bütün vadelerde faiz oranı 0,99 olarak sabittir.

Konut Değerinin Yüzde 75’ine Kadar Kredi İmkanı

İlginizi Çekebilir:  2022 Eylül Ev Kredisi Faiz Oranları

Müşteri satın almak istediği konut değerinin yüzde 75’ine kadar finansmanı ING Bank’tan sağlayabilmektedir. 120 ay vadeli olarak 100.000 Türk Lirası kredi kullanmak isteyen bir müşterinin bankaya aylık ödemesi gereken taksit tutarı takribi 1.550 Türk Lirasıdır.

ING Bank kampanya kapsamında kredi kullanmak isteyen müşterilerinden kredi masrafı olarak; ekspertiz ücreti (yaklaşık 850 Türk Lirası), ipotek tesis bedeli (250 Türk Lirası) ve DASK (Deprem ve Doğal Afet Sigortası) poliçesi içinde ortalama 200 Türk Lirası olmak üzere yaklaşık 1300 Türk Lirası ücret tahsil edecektir.

Bununla birlikte konut kredisi kullanacak müşterilerin hayat sigortası yaptırmaları da zaruridir. Hayat sigortası; konut kredisi borcunun tamamı bankaya ödenene kadar her yıl müşteri tarafından yenilenmek mecburiyetindedir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın