Ana Sayfa Ekonomi Türk Traktör’den 9 Ayda 2,5 Milyar Lira Ciro

Türk Traktör’den 9 Ayda 2,5 Milyar Lira Ciro

-

Ülkemizin traktör devi Türk Traktör Anonim Şirketi yoluna karlılığını arttırarak devam ediyor. Hisselerinin yaklaşık yüzde 25’i halka arz olmuş durumdaki şirket hem kendi kazanıyor, hem de yatırımcısına kazandırıyor.

2016 yılının ilk 9 ayını 2,5 milyar lira ciro yaparak tamamlayan Türk Traktör’ün yıl sonu itibari ile 3,5 milyar lira rakamını zorlaması bekleniyor.

3 Çeyrekte Net Kar 276 Milyon Lira

Türk Traktör cirosuyla birlikte karını da her geçen yıl arttırmakta. Türkiye traktör üretiminin yüzde 70’ini karşılayan ve pazardaki liderliğini 9 yıldır sürdüren TürkTraktör’ün 9 aylık dönemdeki satışı da karı da tavan yaptı. 2016’nın ilk 9 ayında 35 bin civarında traktör üreten şirket bu traktörlerin tamamına yakınını sattı. Traktör devinin brüt karı; bu yılın ilk 9 ayında geçen yılın ilk dokuz ayına göre yaklaşık yüzde 20 artarak 529 milyon liraya çıktı. Şirketin net karı ise bu dokuz aylık dönemde 276 milyon lira olarak gerçekleşti.

Bu güzel tablo karşısında Türk Traktör Genel Müdürü Marco Votta; 2016’nın, başarılı çalışmalarla hedeflerine sağlam adımlarla ilerledikleri bir yıl olmaya devam ettiğine vurgu yaptı. Şirketin genel müdürü Votta; bu yıl özelinde belirledikleri hedeflere ulaşacaklarına emin olduklarını dile getirdi. Yılın ilk dokuz aylık döneminde elde edilen verilerin de bunu ortaya koyduğuna işaret etti. 2016’nın son çeyreğinin de ilk üç çeyrekten daha verimli geçmesini beklediklerinin altını çizen başarılı genel müdür; başarılarını her yıl daha da yukarıya taşımak istediklerine vurgu yaptı.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,865BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
34TakipçilerTakip Et
2,411TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler