Citi Bank’tan Küçük Esnafa ve KOBİ’lere Kredi Desteği: Üstelik Masrafsız!

0

Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler (KOBİ) ve küçük esnaf zaman zaman finansal sıkıntılarla karşılaşabilmektedir. Ticaretin içerisinde bulunan anlık değişimlerde nakit sorunu yaşayan ticari müşteriler için Citi Bank tarafından ticari destek kredisi hazırlandı.

Citi Bank ticarete destek kredisi kampanyası uyarınca işletmelerden kredi tahsis ücreti talep edilmemektedir. Kredi tahsis ücreti alınmayan yani dosya masrafsız kredi seçeneğinde müşterinin bankaya taşınmaz ipoteği ya da kefil gösterme zorunluluğu bulunmaktadır.

Masraflı Kredi Seçeneğinde Kredi Tahsis Ücreti Binde 5

Citi Bank küçük esnaf ve KOBİ’lere sağladığı kredi için iki farklı seçenek sunmaktadır. İlk seçenekte kredi tahsis ücreti ödemeyen ticari müşteriler aylık yüzde 1,50 faiz oranından yararlanmaktadırlar. Dosya masrafı ödeyen müşteriler için uygulanacak faiz oranı ise daha makuldür. Bu seçenekte faiz oranı aylık yüzde 1,30 seviyesindedir. Kredi tahsis ücretli yani dosya masraflı seçeneği tercih eden ticari müşteriler kullandıkları kredi miktarının binde beşi kadar masraf ödemesi yapacaklardır. Maksimum miktar olan 70.000 Türk Lirası kredi kullanımında dosya masrafı meblağı 350 Türk Lirası olarak müşteriye yansıtılacaktır. Citi Bank kredi kapsamında esnafa 72 aya kadar taksit olanağı sunulmuştur. Citi Bank müşterilere hayat sigortası yaptırmayı zorunlu kılmıştır. Hayat sigortası kapsamında oluşacak takribi 400 Türk Lirası poliçe prim ücreti müşterilerden tahsil edilmektedir. Hayat sigortası poliçe prim ücretinin müşterinin yaşına göre farklılık arz ettiğini de unutmamak gerekir.

Citi Bank’ın müşterilerine sağladığı dosya masrafsız kredi kullanımı seçeneğinden faydalanarak 70.000 Türk Lirası kredi kullanan bir esnaf, aldığı krediyi 72 ay vade de geri ödeyebilecektir. Aylık periyotlar halinde kredi geri ödemesini yapacak müşterinin taksit tutarı takriben 1.550 Türk Lirası civarında olacaktır.  Kredinin esnafa yıllık maliyet oranı yüzde 23 düzeyinde gerçekleşecektir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın