Citi Bank’tan Küçük Esnafa ve KOBİ’lere Kredi Desteği: Üstelik Masrafsız!

Google Haberlere Abone Ol:

Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler (KOBİ) ve küçük esnaf zaman zaman finansal sıkıntılarla karşılaşabilmektedir. Ticaretin içerisinde bulunan anlık değişimlerde nakit sorunu yaşayan ticari müşteriler için Citi Bank tarafından ticari destek kredisi hazırlandı.

Citi Bank ticarete destek kredisi kampanyası uyarınca işletmelerden kredi tahsis ücreti talep edilmemektedir. Kredi tahsis ücreti alınmayan yani dosya masrafsız kredi seçeneğinde müşterinin bankaya taşınmaz ipoteği ya da kefil gösterme zorunluluğu bulunmaktadır.

Masraflı Kredi Seçeneğinde Kredi Tahsis Ücreti Binde 5

Citi Bank küçük esnaf ve KOBİ’lere sağladığı kredi için iki farklı seçenek sunmaktadır. İlk seçenekte kredi tahsis ücreti ödemeyen ticari müşteriler aylık yüzde 1,50 faiz oranından yararlanmaktadırlar. Dosya masrafı ödeyen müşteriler için uygulanacak faiz oranı ise daha makuldür. Bu seçenekte faiz oranı aylık yüzde 1,30 seviyesindedir. Kredi tahsis ücretli yani dosya masraflı seçeneği tercih eden ticari müşteriler kullandıkları kredi miktarının binde beşi kadar masraf ödemesi yapacaklardır. Maksimum miktar olan 70.000 Türk Lirası kredi kullanımında dosya masrafı meblağı 350 Türk Lirası olarak müşteriye yansıtılacaktır. Citi Bank kredi kapsamında esnafa 72 aya kadar taksit olanağı sunulmuştur. Citi Bank müşterilere hayat sigortası yaptırmayı zorunlu kılmıştır. Hayat sigortası kapsamında oluşacak takribi 400 Türk Lirası poliçe prim ücreti müşterilerden tahsil edilmektedir. Hayat sigortası poliçe prim ücretinin müşterinin yaşına göre farklılık arz ettiğini de unutmamak gerekir.

Citi Bank’ın müşterilerine sağladığı dosya masrafsız kredi kullanımı seçeneğinden faydalanarak 70.000 Türk Lirası kredi kullanan bir esnaf, aldığı krediyi 72 ay vade de geri ödeyebilecektir. Aylık periyotlar halinde kredi geri ödemesini yapacak müşterinin taksit tutarı takriben 1.550 Türk Lirası civarında olacaktır.  Kredinin esnafa yıllık maliyet oranı yüzde 23 düzeyinde gerçekleşecektir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...