İstanbul’a Hollywood ve Bollywood ile yarışacak bir proje yapılıyor: Midwood. Avrupa’nın en büyüğü olacak projenin 1 yılda tamamlanması planlanıyor. Midwood İstanbul Film Stüdyo Kompleksi’nin yapımına başlandı.

Midwood temel atma törenine TBMM Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi de katıldı. Hamzaçebi projenin çağımızdaki en büyük modernleşme projesi olduğunu belirtti. Törene katılan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ise projeye her açıdan önem verildiğini belirterek hava ve kara ulaşımı açısından da iyi bir konumda olduğundan bahsetti.

Tam 10 Bin Kişiye İş İmkanı

Proje tamamlandığında ise 10 bin kişiye iş kapısı açılacağı belirtildi. Türkiye son yıllarda ekonomik alandaki gelişmeleri, yatırımları ve dünya çapındaki hızlı büyümesiyle adından söz ettirmekte. Bu proje ile Türkiye adını sinema ve sanat alanında da zirveye taşıyacak. Uzun bir araştırma ve geliştirme sürecinden geçen proje tamamlandığında bir çok yerli ve yabancı yatırıma ev sahipliği yapacak. Midwood İstanbul, Büyükçekmece Belediyesi arazisi üzerinde 505 dönümlük arazide kuruluyor. Bu proje için 825 milyon liralık bir yatırım planlanıyor. Proje kapsamında 21 stüdyo, 18 imalat atölyesi, 17 açık set alanı, sinema müzesi, konaklama merkezi, yeme içme eğlence alanları, çocuklar için ayrı alanlar, sinema ve parklar bulunmakta.

Projeyi geliştiren Midwood A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet San, aslında 505 dönümlük arazinin her yerinde film çekilebileceğini belirtiyor. Projeyi geliştiren Ahmet San, daima en iyisi için çalıştıklarını belirterek, proje tamamlandığında Avrupa’nın en büyük platosu olacağını dile getirdi. Ayrıca bu projenin sektör temsilcilerini bir araya getireceğine inandığını dile getiren Ahmet San, Midwood projesi için 150 milyon dolarlık ekipmanın hazır olduğunu belirtti.

Midwood İstanbul projesi 1 yıla kadar tamamlanmış olacak. Midwood İstanbul Film Stüdyo Kompleksi’nde bilim kurgudan korku filmine kadar her türlü yapımın gerçekleştirilebileceği belirtiliyor. Midwood İstanbul’da anaokulu, üniversite gibi eğitim alanları da bulunuyor.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın