Öğrenciler Sınav Notlarını E-Okul ile Öğrenebilecekler!

0

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere sunulan E-Okul öğrenci bilgilendirme sistemi sayesinde, artık tüm öğrenciler ve veliler tüm not bilgilerine kolaylıkla erişebilecekler. 2007 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hizmete açılan E-Okul öğrenci bilgilendirme sistemi, öğrencilerin eğitime başladıkları ilk gün itibariyle, mezun oluncaya kadar tüm bilgileri veriyor. Not bilgisi ve aldıkları diploma notlarını da öğrenciler kolay bir şekilde öğrenebilecekler. Milli Eğitim Bakanlığının sunduğu E-Okul bilgilendirme sistemi sayesinde, hem öğrenciler hem de veliler büyük kolaylık sağlanacağı bildirildi. 

E-Okul Veli ve Öğrenci Bilgilendirme Sisteminde Nelere Bakılabilir?

Her öğrencinin sadece kendi sorgusunu yapabileceği eğitim hizmeti sisteminde, birçok bilgilere ulaşılabilmektedir. E-Okul birçok sorgulama yapılabilmesini mümkün kılar. Not girişleri, nakil işlemleri, ders programı, E-karne, sınav sonuçları, önemli duyurular, son dakika bilgileri, belge işlemleri ve daha birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C Milli Eğitim bakanlığı sunucularına girilir. Bu sayede sadece öğrenciler değil, veliler de çocuklarının okul durumlarını takip edebilirler. Sisteme Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası ve okul numarası ile giriş yapılarak sonrasında birkaç güvenlik sorusunu cevaplandırarak girilir. 

*Devamsızlık Bilgisi

*Not Bilgisi

*E-karne

*Sınav başvuru sonuçları

*Sınav tarihleri

*Şube başarı ortalaması

*Ders programı

*Nakil işlemleri

*TEOG giriş yeri

*TEOG sonuçları

 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın