Ana SayfaGündemÖğrenciler Sınav Notlarını E-Okul ile Öğrenebilecekler!

Öğrenciler Sınav Notlarını E-Okul ile Öğrenebilecekler!

-

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere sunulan E-Okul öğrenci bilgilendirme sistemi sayesinde, artık tüm öğrenciler ve veliler tüm not bilgilerine kolaylıkla erişebilecekler. 2007 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hizmete açılan E-Okul öğrenci bilgilendirme sistemi, öğrencilerin eğitime başladıkları ilk gün itibariyle, mezun oluncaya kadar tüm bilgileri veriyor. Not bilgisi ve aldıkları diploma notlarını da öğrenciler kolay bir şekilde öğrenebilecekler. Milli Eğitim Bakanlığının sunduğu E-Okul bilgilendirme sistemi sayesinde, hem öğrenciler hem de veliler büyük kolaylık sağlanacağı bildirildi. 

E-Okul Veli ve Öğrenci Bilgilendirme Sisteminde Nelere Bakılabilir?

Her öğrencinin sadece kendi sorgusunu yapabileceği eğitim hizmeti sisteminde, birçok bilgilere ulaşılabilmektedir. E-Okul birçok sorgulama yapılabilmesini mümkün kılar. Not girişleri, nakil işlemleri, ders programı, E-karne, sınav sonuçları, önemli duyurular, son dakika bilgileri, belge işlemleri ve daha birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C Milli Eğitim bakanlığı sunucularına girilir. Bu sayede sadece öğrenciler değil, veliler de çocuklarının okul durumlarını takip edebilirler. Sisteme Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası ve okul numarası ile giriş yapılarak sonrasında birkaç güvenlik sorusunu cevaplandırarak girilir. 

*Devamsızlık Bilgisi

*Not Bilgisi

*E-karne

*Sınav başvuru sonuçları

*Sınav tarihleri

*Şube başarı ortalaması

*Ders programı

*Nakil işlemleri

*TEOG giriş yeri

*TEOG sonuçları

 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol