“Küçük Şeyler Doğayı Yeniler” Eğitimleri Başladı!

Tetra Pak’ ın 2004 yılında Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde başlatmış olduğu “Küçük Şeyler Doğayı Yeniler” projesi bugüne kadar bir milyonu aşkın öğrenciyle buluştu. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB) himayesinde proje eğitimi kapsamında 2016-2017 öğretim döneminde İstanbul ve İzmir’ de 50 bin öğrenciyle buluşup, çevre ve geri dönüşüm eğitimi verilecek. 

Küçük Şeyler Doğayı Yeniler Projesi Amacı

Tetra Pak tarafından yapılacak olan uygulamalı eğitimlerle geri dönüşümü yaygınlaştırmak ve çevre bilincini artırmak hedeflenmektedir. Bu eğitim kapsamında 2016-2017 öğretim yılında İstanbul ve İzmir’ de 50 bin öğrenciye çevre bilincinin gelişmesi ve geri dönüşümün yaygınlaşması amaçlanmaktadır. Proje kapsamında 2004 yılından itibaren toplam 1 milyon 200 bin öğrenciye ulaşılarak çevre ve geri döünüşüm eğitimi verilmiştir. Eğitimde öncelik olarak ilköğretim öğrencilerine doğal kaynakların tasarruflu kullanılması anlatılmaktadır. Geri dönüşümle ve çevre ile ilgili konularda uzman öğretmenlerin anlatımıyla çevre ve geri dönüşümün önemi belirtilmektedir. 

Eğitim projesi anlatılırken konusunda uzman öğretmenlere eşlik eden iki sevimli arı, Kaşif ve yaprak çocukların eğlenerek öğrenmesini sağlamaktadır. Geri dönüşüm temalı olan animasyon filmleri izletilen öğrenciler daha sonra okullarda kurulmuş olan 3 adet istasyondan oluşan geri dönüşüm setleri ile uygulamalı olarak deneme fırsatı bulmuş oldular. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.