Alternatif Bank’tan Esnafa ve İş yeri Kurmak İsteyenlere Finansman Desteği

0

Kendi işinin patronu olmak hemen hemen herkesin hayalidir. Ancak bunun için gerekli finansmanı sağlamak işin en zor kısmıdır ve genelde insanları bu hayallerinden vazgeçirir. Bu durumdaki vatandaşlarımız için Alternatif Bank avantajlı bir kampanya duyurdu.

A Bank küçük esnafın ve kendi işinin patronu olmak isteyenlerin nakit sıkıntısını aşmasına yardımcı olmaktadır. Gerek yatırım amaçlı olarak iş yeri almak isteyen, gerekse kendi işyerinin sahibi olmak isteyenler için kampanya kapsamında 120 aya kadar vade seçeneği ile kredi kullanmak mümkündür.

12- 60 ay arası vadede kullanılacak kredi aylık 1,11 faiz oranından alınabilmektedir. 36 ay vadeli 50.000 Türk Lirası kredi kullanımında aylık taksit tutarı takribi 1.900 Türk Lirası olmaktadır.

Vade Uzadıkça Faiz Miktarı da Artmaktadır!

Alternatif Bank 61- 120 ay arası vade seçeneği kullanan müşteriler için aylık yüzde 1,21 oranında faiz belirlemiştir. 120 ay vadeli olarak, 100.000 Türk Lirası kredi kullanarak işyeri sahibi olmayı hayal eden müşterilerin kredi geri ödemeleri aylık yaklaşık 1620 Türk Lirasıdır. Kredi tahsis ücreti her iki vade için de kullanılan kredi tutarının binde 5’i oranındadır. Bu miktar 50.000 Türk Lirası kredi kullanımı için 250 Türk Lirasıdır.

Alternatif Bank bu kredide gayrimenkul değerinin azami yüzde 80’ine kadar kredi veriyor. Bu nedenle alınacak gayrimenkulün ekspertiz değerinin yüzde 20’si müşteri tarafından karşılanmalıdır. Ayrıca; Alternatif Bank tarafından alınan gayrimenkul üzerine ipotek konulmaktadır. Kredi vadesi boyunca hayat sigortası, işyeri sigortası ve DASK (Deprem ve Doğal Afet) yaptırmak zaruridir. Söz konusu poliçelerin prim ücretleri de A Bank tarafından müşteriden ayrıca tahsil edilmektedir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın