Sultanahmet Gıda 635 bin lira manevi, 5 bin lira da maddi tazminata mahkum oldu. Sultanahmet Köftecisi isminin asıl sahibi Tezcan ailesi, Sultanahmet Gıda’ya açtığı davada haklı bulundu ve 200’den fazla şubesi olan Sultanahmet Gıda’ya tabelaları indirmesi için ihtarda bulundu.

106 yıldır sektörün önde gelen kuruluşu olan Sultanahmet Köftecisi 1920 yılında kuruldu. “Turan Kebapçısı” adıyla kurulan Sultanahmet Köftecisi Seracettin Efendi tarafından kuruldu. Daha sonra adı değişerek “Halk Kebapçısı” oldu. Mehmet Seracettin Tezçakın 3. kuşakta köfteciliği devralarak isim değişikliğine gitti. 1982 yılında Sultanahmet Köftecisi olarak değiştirilen kebapçının adı günümüze de bu şekliyle ulaştı.

Yerel Mahkeme’yi Kazandı, Dava Yargıtay’a Taşındı!

Bilindiği üzere Sultanahmet Köftecisi kendilerinin taklidi olduğunu iddia ettikleri Sultanahmet Gıda’ya isim hakkı için dava açmışlardı. Tezcan ailesi (Elit Gıda) Sultanahmet Köftecisinin gerçek sahiplerini olduklarını belirtiyor. Dava da Tezcan Ailesi lehine sonuçlandı. Dava sonucuna göre Sultanahmet Gıda’nın 632 bin lira manevi tazminat, 5 bin lira da maddi tazminat ödemesine hükmedildi.

Dava sonucuna göre Tezcan ailesi Sultanahmet Gıda’ya tabelaları indirmesi için uyarıda bulundu. Sultanahmet Gıda’nın franchise verdiği 200’ü aşkın dükkanın tabela indirmesi bekleniyor. Sultanahmet Gıda ise Yargıtay kararı onamadan tabelaları indirmemekte kararlı. Mehmet Tezcan’ın yaptığı açıklamaya göre Sultanahmet Köftecisi en çok taklit edilenlerden biri. Mehmet Tezcan; taklit olduğu iddia edilen Sultanahmet Kötfecisi’nin 100 milyon lirayı aşkın pazar boyutu bulunmakta olduğunu belirtti. Yargıtay’dan nasıl bir sonuç çıkacağı merakla beklenmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 − 7 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.