Formasyonu Olan Memura Öğretmenlik Müjdesi!

0

Milli Eğitim Bakanlığı’ nın oluşan öğretmen açığını kapatmak için farklı yöntemlere başvurduğu belirtildi. Bakanlık 3753 sayılı Terörle Mücadele Yasası’ nın geçici 15. maddesini dayanak göstererek kurumlar arası naklen atama yoluyla öğretmen alımı yapacağı ifade edildi. 

Başlıklar

Başvuruda Bulunacak Adaylarda Aranan Şartlar

*Herhangi bir kamu kuruluşuna 2014 Temmuz ve daha sonraki bir tarihte atanmış ve halen görev yapıyor olmak.

*Lisans Mezuniyeti, Talim ve Terbiye kurulunun öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararlara uygun olacak.

*Ortaöğretim Alan Öğretmenliği ve Tezsiz Yüksek Lisans veya Pedagojik Formasyon Programı sertifikasına sahip olmak.

*Başvurunun son günü başvuran kişinin devlet memurluğundaki adaylığının kaldırılmış olması gerekiyor.

Son Başvuru Tarihi

Adayların son başvuru tarihleri 2 Kasım 2016 tarihi olarak bildirilmiştir. Başvurular adaylar tarafından valiliğe şahsen yapılacaktır. Adayların yapmış oldukları başvurular ön başvuru olarak kabul edilecek ve gerekli nitelikleri taşıyan sınava tabi tutulmadan boş kadrolara yerleştirilecek. Aday olan memurlar Milli Eğitim Bakanlığı‘ nın resmi web sitesinde olan link ile giriş yapabilirler. Başvuru formunun çıktısını alan memurlar istenen belgelerle birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüklerine onaylatacak. Ataması yapılan öğretmenlerin görev yapacakları yerler bulundukları İlde Valiliklerce belirlenecektir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın