Ana SayfaGündemMilli Eğitim Bakanlığı Rehber Öğretmenliği Kursu İçin Başvuru Tarihi Verdi!

Milli Eğitim Bakanlığı Rehber Öğretmenliği Kursu İçin Başvuru Tarihi Verdi!
M

-

Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB) tarafından düzenlenen rehberlik kursları, 2016 3. dönem başvurularını yayınladı. Milli Eğitim Bakanlığı’ na bağlı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen rehberlik kurslarına ilişkili olarak duyuru yayınladı. 2016 3. dönem yapılan duyuru, öğretmenlerin sayılarının az olması nedeniyle, rehber öğretmenlerinin bulunması gereken rehabilitasyon merkezlerinde ve okullarda ihtiyaçların karşılanması zor oluyor. Bu nedenle üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan öğretmenlerin değerlendirilmesi gerektiği ifadeleri kullanıldı. 

Rehber öğretmenleri ihtiyaçlarının karşılanması için Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. Rehber öğretmen bulunması gereken okullarda ve rehabilitasyon merkezlerinde rehber öğretmen görevlendirmeleri, rehber öğretmenlerinin azlığı nedeniyle zor oluyor ifadeleri kullanıldı. İlgili bölümlerden mezun olan adayların kursa tabi tutulmaları ve belge almaya hak kazanmaları mümkün olacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan başvuru tarihi 3 Kasım-10 Kasım 2016 olarak bildirilmiştir. 

Rehberlik Kurslarına Başvurabilecek Adaylar

-Felsefe Grubu Öğretmenleri Mezunları

-Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programı belgesi bulunan Felsefe Bölümü ve Sosyal Bölümü mezunları başvuru yapabilirler. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol