Ana SayfaGündemTürk Telekom’a Ziraat Bankası’ndan Can Simidi mi Geliyor?

Türk Telekom’a Ziraat Bankası’ndan Can Simidi mi Geliyor?
T

-

Türk Telekom’un büyük ortağı konumunda bulunan Saudi Oger LTD’nin zor durumda olduğundan daha önceki haberlerimizde detaylıca bahsetmiştik. Hariri Ailesi’nin sahibi olduğu Saudi Oger şirketi Suudi Arabistan’da yaptığı yatırımlardan petrol fiyatlarının aşırı değer kaybetmesi nedeni ile zarar etmişti.

Türk Telekom’un satın alınması sırasında bankalardan yüklü miktarda kredi çeken Saudi Oger LTD, Suudi Arabistan’da yaşadığı zarardan dolayı şimdi bu kredi taksitlerini ödeyemez duruma geldi. Şirketin borçlu olduğu bankalar kredi taksitlerini ötelemeye ilk anda yaklaşmazken, Hariri Ailesi’de farklı yollar aramaya koyulmuştu. Hisselerinin satışını dahi gündeme alan Saudi Oger LTD için bir umut ışığı doğdu.

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın Devreye Giriyor!

Dün (31 Ekim 2016) Başbakan Binali Yıldırım tarafından da Türk Telekom’un büyük ortağının zor durumda olduğunun ifade edilmesinden sonra; tamamı hazineye ait olan Ziraat Bankası harekete geçti.

Ziraat Bankası Genel Müdürü ve aynı zamanda Türkiye Bankalar Birliği Başkanı da olan Hüseyin Aydın; “Türkiye Bankalar Birliği Başkanı olarak Oger Grubu’nun ödemeleriyle ilgili gelişmeleri takip ediyorum. Oger Grubu’nun Ziraat Bankası’ndan yardım istemesi durumunda bu teklifi değerlendiririz. Oger Grubu için çeşitli çözüm seçenekleri bulunmaktadır. Bu büyüklükteki şirketler ekonomimiz için dalgakıran vazifesi yapmaktadır, zor durumda olmalarına seyirci kalamayız” dedi.

Hüseyin Aydın’ın bu açıklaması hakkında kulislerde “Saudi Oger LTD için adeta can simidi oldu” yorumları yapılıyor. Bu gelişmenin akabinde Saudi Oger Grubu’nun ve grubun sahibi olan Hariri Ailesi’nin nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusu.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol