Krediler TEB 2016 Kasım Konut Kredisi Faiz Oranları

TEB 2016 Kasım Konut Kredisi Faiz Oranları

Son Güncelleme:

TEB’den Düşük Kredi Faiz Oranlarıyla Konut Kredisi

Konut kredisi almak için TEB’i tercih etmeniz durumunda düşük bir kredi faiz oranıyla kredi alabiliyorsunuz. TEB konut kredisi faiz oranları 1 puanın altındadır. Bu kredi için belirlenen maksimum kredi faiz oranı ise yüzde 0,99’dur. Böylece TEB konut kredisi alan kişiler diğer bankalara nazaran daha avantajlı bir şekilde kredi alabiliyorlar.

TEB konut kredisi kampanyasına başvuruda bulunmak isteyen kişiler TEB şubelerine giderek başvuru yapabilirler. Konut kredisi başvurusu için çeşitli belgeler talep edildiği için bu kredinin başvurusu internet üzerinden yapılamıyor. TEB konut kredisi için gerekli başvuruyu yapmak üzere TEB şubelerine giderken yanınıza gelir belgeniz, kimliğiniz ve evin tapusunu almanız gerekiyor. TEB konut kredisi almadan önce görevlendirilen ekspertiz ekibi eve keşif yapar, böylece evin değeri belirlenir. TEB konut kredisi ev değerinin yüzde 75’i kadar alınabiliyor.

Bankaya kredi başvurusu yaparken bazı masrafları sizin ödemeniz gerekiyor. Bu masraflar arasında ekspertiz ücreti, kredi tahsis ücreti, DASK ücreti, hayat sigortası bedeli yer alıyor. 100 bin liralık bir kredi aldığınızda bu kredi için ödemeniz gereken toplam masraf miktarı 1220 lira olacaktır. Eğer masrafı peşin olarak ödemezseniz 100 bin liralık kredi aldığınızda bu kredi sizlere 98 bin 880 lira olarak verilir.

TEB konut kredisi için en fazla 10 yıl vade talep edebilirsiniz, 120 ay vadeli olarak aldığınız bu konut kredisi için borç erteleme talebinde bulunamıyorsunuz. Aynı zamanda krediyi eşit taksitlerle geri ödemeniz gerekiyor, taksitler arasına balon ödeme ekleyemiyorsunuz.

120 ay vadeli olarak alınan 100 bin liralık konut kredisini geri ödemek için bankaya her ay 1427 lira ödeme yapmanız gerekiyor. Bu şekilde ödeme yapmaya devam ettiğinizde 120 ay sonunda bankaya ödeyeceğiniz toplam miktar 171 bin 333 lira olacaktır. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,633TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,529TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler