Esnafa ve KOBİ’ye Taşıt Kredisi Fırsatı Abank’ta!

0

Bankacılık sektöründe birçok bankanın portföy genişletme çabaları devam etmekte. Bu bankalardan biri olan Abank; hem Esnafa ve KOBİ’ye (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler) destek olmak için hem de bu müşterileri kendisine çekebilmek için taşıt kredisi kampanyası başlattı.

Ticaret erbabının yararlanabileceği taşıt kredisi kampanyası uyarınca Abank tarafından esnafa 50.000 Türk Lirasına kadar kredi desteği sağlanmaktadır. Banka bu meblağı, alınacak ticari araç değerine göre sağlamaktadır.

Taşıt Kredisi İçin Azami Vade 36 Ay!

Abank taşıt alımlarında esnafın almak istediği aracın fatura yahut kasko bedelinin yüzde 50’sine kadar destek sağlamaktadır. Yani 70.000 lira değerinde bir araç satın almak isteyen müşteri bankadan maksimum 35.000 liraya kadar finansman desteği alabilecektir. Esnaftan kredi dahilinde “kredi tahsis ücreti olarak”; çekilecek meblağın binde 5’i oranına tekabül eden miktar banka tarafından masraf olarak tahsil edilmektedir. 50.000 lira kredi kullanımında bu meblağ 250 Türk Lirasıdır. Ayrıca yıllık ortalama kasko bedeli olarak 700 Türk Lirası da müşteriye yansıtılmaktadır.

Abank’tan 50.000 Türk Lirası taşıt kredisi kullanarak borcunu 36 ay vadede geri ödemek isteyen esnafın karşılaşacağı faiz oranı aylık yüzde 1,11’dir. Bu oran çekilecek kredi tutarına ve istenilen vadeye göre farklılık arz etmektedir. 50.000 lira kredi kullanımında 3 sene zarfında müşterinin bankaya aylık ödemesi gereken tutar takribi 1.850 Türk Lirasıdır. Ferdi kaza sigortası, kasko bedeli ve kredi tahsis ücreti dahil edilerek hesaplandığında kredinin müşteriye yıllık maliyet oranı; yaklaşık yüzde 19,5 seviyesinde gerçekleşecektir. Abank esnafın taşıt kredisi kullanımında kefil istememektedir. Alınacak aracın üzerine ise banka tarafından rehin işlemi yaptırılmaktadır.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın