Türkiye’de Oteller Yeniden Dolacak!

0

Dünyada bulunan en prestijli seyahat acentalarından olan Thomas Cook, çok yoğun ilgi neticesinde İspanya’da tatil rezervasyonlarının neredeyse dolmak üzere bulunduğunu, bunun, güvenlik zaafiyetleri sebebiyle azalmış olan Türkiye rezervasyonlarını yükselebileceğini açıkladı.

TİMES YAYIMINI YAPTI

Times’ın yapmış olduğu haber genel kaideyle şu şekilde:

“Thomas Cook’un CEO’luğunu yapan Peter Fankhauser, bu acentanın Türkiye ile alakalı olan kapasite düzeyini yüzdelik olarak 29 payla kesmiş bulunduğunu fakat İspanya rezervasyonlarının bunun öncesine kıyasla çok daha hızlı bir şekilde dolmuş olduğunu, bunun da bu durumla ilgili alakayı başka seyahat alanlarına yöneleceğini kaydetti.

İSPANYA’DAN TÜRKİYE’YE TURİSTLER GELECEK

“Fankhauser, tatil yapmak isteyenlerin, Türkiye’ye yönelik olarak güvenlik kaygılarının azalmış olduğunu ve uygulamış oldukları yüzde 10 ve 15 aralığında olan indirimlerden cezp edilmesi neticesi, Türkiye’nin de bu tarz bulunan yerler içinde olacağını tahmin etmiş olduğunu bildirdi.

TÜRKİYE’DE REZERVASYONLAR DÜŞTÜ

“Bu hafta içerisinde, Türkiye’de yer alan rezervasyonların yüzde 40 düşmüş olduğunu bildiren tur operatörü TUI benzeri Thomas Cook’un Türkiye konusundaki programı da, yakın komşu ülke olan Suriye’de yer alan savaş ve geçen ay içinde İstanbul’da yapılmış olan terörist saldırı sonrasında zarara uğramıştı.

“Bununla beraber Fankhauser, Google arama durumlarıyla alakalı olan son veri durumlarına bakılmış olduğunda ‘Türkiye’de tatil’ aramalarının yükselmekte olduğunu ortaya koymuş olduğunu söyledi.

“Fankhauser, ‘Türkiye son derece güzel bir rota aynı zamanda otel fiyatları ile alakalı olarak tekrardan anlaşmamızın sonrasında şimdi daha da harika bir yer. Gelenler İspanya’nın dolu bulunduğunu gördüklerinde Türkiye’ye yönelecek. Benim öngörüm bu şekilde.”

REZERVASYONLARIN KAYDIRILMASININ SEBEBİ GÜVENLİK

Dünya genelindeki en büyük tur operatörü olarak çalışmalar yürüten TUI Group, hafta içerisinde, Türkiye’deki tatil alanlarına yapılmış olan yaz tatili devamınca rezervasyonlarda yüzde 40’lık bir düşme yaşanmış olduğunu açıklamıştı. Şirket, turistlerin güvenlik endişeleriyle rezervasyonları İspanya’ya kaydırdığını söylemişti.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın