Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu son dönemde yaşanan gelişmeleri dile getirdi. Bakan Müezzinoğlı yaptığı açıklama kamuya atanacak memurlar hakkında geniş bilgi verdi. Kamuya atanacak olan memurların sayısı 60 bin olacak ve içimizden hainleri temizleyeceğiz şeklinde açıklama yaptı. Ayrıca yapılan açıklama “ Kamuda 2017 yılında 60 bin kişi istihdam edilecek. Atamalar ağırlıklı olarak Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü olacak” şeklinde açıklama yaptı. 

15 Temmuz Akşamıyla İlgili olarak ” Kılıçdaroğlu Keşke Ders Alabilseydi”

Kamuda yapılacak istihdam üzerine geniş bilgilere değinen Bakan Müezzinoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ na yönelik eleştirilerde de bulundu. ” Keşke 15 Temmuz akşamında sayın Kılıçdaroğlu biraz ders alabilseydi. 15 Temmuz akşamı hangi evde ve nasıl oturuyorsa, sokaktaki vatandaşı herhalde göremedi. Görse bile okuyamadı.” şeklinde açıklama yaptı.

16 Temmuzdan İtibaren Olağanüstü Hal ile Kamuda Temizlik Başladı

“Bundan sonra yaşanan süreçte bu milletin başına bela olabilecek ve tuzak kurabilecek başka FETÖ mensupları olmak üzeremillete ve devlete hizmet veren, sorumluluk taşıyan hiç kimse, milletin ve devletin hiçbir kurumunda barınamayacaktır. Hem milletin parasını alacak, hem de hainlik yapacak. Buna asla fırsat verilmeyecek, temizlik süreci 16 Temmuz’ dan itibaren olağanüstü hal ile başladı.” ifadelerini kullandı. 

60 Bin Yeni İstihdam

Bakan Müezzinoğlu kamuda temizlik çalışmalarının devam edeceğiniz belirtirken, yeni atamaların da olacağını bildirdi. Ayrıca 60 bin yeni istihdam olacağı ve bunların çoğunlukla Milli Eğitim, Sağlık Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünde olacağı şeklinde açıklama yaptı. 

Ayrıca Bakan Müezzinoğlu ” Eğer bir bölünme riski varsa, parlamenter sistem daha fazla bölünme riskini besliyor” dedi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 − 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.