Ana Sayfa Gündem Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu: Kamuda 2017 Yılında 60 Bin Kişi İstihdam Edilecek!

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu: Kamuda 2017 Yılında 60 Bin Kişi İstihdam Edilecek!

-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu son dönemde yaşanan gelişmeleri dile getirdi. Bakan Müezzinoğlı yaptığı açıklama kamuya atanacak memurlar hakkında geniş bilgi verdi. Kamuya atanacak olan memurların sayısı 60 bin olacak ve içimizden hainleri temizleyeceğiz şeklinde açıklama yaptı. Ayrıca yapılan açıklama “ Kamuda 2017 yılında 60 bin kişi istihdam edilecek. Atamalar ağırlıklı olarak Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü olacak” şeklinde açıklama yaptı. 

15 Temmuz Akşamıyla İlgili olarak ” Kılıçdaroğlu Keşke Ders Alabilseydi”

Kamuda yapılacak istihdam üzerine geniş bilgilere değinen Bakan Müezzinoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ na yönelik eleştirilerde de bulundu. ” Keşke 15 Temmuz akşamında sayın Kılıçdaroğlu biraz ders alabilseydi. 15 Temmuz akşamı hangi evde ve nasıl oturuyorsa, sokaktaki vatandaşı herhalde göremedi. Görse bile okuyamadı.” şeklinde açıklama yaptı.

16 Temmuzdan İtibaren Olağanüstü Hal ile Kamuda Temizlik Başladı

“Bundan sonra yaşanan süreçte bu milletin başına bela olabilecek ve tuzak kurabilecek başka FETÖ mensupları olmak üzeremillete ve devlete hizmet veren, sorumluluk taşıyan hiç kimse, milletin ve devletin hiçbir kurumunda barınamayacaktır. Hem milletin parasını alacak, hem de hainlik yapacak. Buna asla fırsat verilmeyecek, temizlik süreci 16 Temmuz’ dan itibaren olağanüstü hal ile başladı.” ifadelerini kullandı. 

60 Bin Yeni İstihdam

Bakan Müezzinoğlu kamuda temizlik çalışmalarının devam edeceğiniz belirtirken, yeni atamaların da olacağını bildirdi. Ayrıca 60 bin yeni istihdam olacağı ve bunların çoğunlukla Milli Eğitim, Sağlık Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünde olacağı şeklinde açıklama yaptı. 

Ayrıca Bakan Müezzinoğlu ” Eğer bir bölünme riski varsa, parlamenter sistem daha fazla bölünme riskini besliyor” dedi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,418BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,418TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler