Vakıf İnsan Projesi Konya’ da 0-18 Yaş Aile Eğitimine Başladı!

0

Konya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortak yürütülen proje kapsamında 0-18 yaş aralığına olan bireylerin aileleri, alanında uzman eğitimciler tarafından bilgilendirilecek. Konya Büyükşehir Belediyesi “Vakıf İnsan Projesi” Konya’ da başlıyor. 

Konya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Vakıf İnsan Projesi0-18 yaş arasında olan bireylerin ailelerine yönelik eğitim çalışması başlattı. Proje çalışmaları kendi alanında uzman olan 300 eğitimci tarafından yürütülecek. Ailelerin bilgi alacağı projede “aile bağlarının güçlenmesi” hususu ön planda tutulacak. 

Vakıf İnsan Projesi Amacı

Konya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürütlen çalışma Konya’ da başlıyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’ yı başka şehirlerden ayıran özellikleren birinin vakıf insanları olduğunu belirterek, Konya geleneğine uygun çalışmalar yapılacağı kaydedildi. Vakıf İnsan Projesi 0-18 yaş aralığında bireylerin ailelerine yönelik hazırlanmıştır. Kendi alanında uzman olan 300 eğitimci tarafından eğitim verileceği belirtildi. Başkan Akyürek, toplumun temel taşı olan aile bağlarının gelenek ve göreneklere uygun olarak desteklenmesi, milli ve manevi duyguların güçlenmesi açısından faydalı olacağını belirtti. 

Konya’ nın Çevresinde Yaşayan Herkes Katılım Gösterebilir

Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Akyürek, Konya’ yı başka şehirlerden ayıran özelliklerinden birinin vakıf insanların bulunduğunu blirtiyor. Buna göre Vakıf İnsan Projesiyle Konya geleneğine uygun olarak çalışmalar yapılacağı belirtilen bilgiler arasında. Başkan Akyürek ailenin toplumun temel yapı taşı olduğunu belirterek, aile bağlarındaki gücün kültürel bağlarla pekişmesi gerektiğini belirtti. 0-18 yaş arasında olan çocukların duygusal, sosyal, kültürel ve ahlaki değerlerinin güçlendirilmesini ifade etti. 

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yürütülen proje kapsamında, Aile Destek Merkezi Koordinasyonunda Konya’ da yaşamakta olan aileler ve bununla birlikte 31 İlçenin bin 188 mahallesinde yaşayan vatandaşlar katılabilirler. Her bir eğitimin 14 hafta süreceği, eğitimini tamamlayanların ” Vakıf İnsan” olarak çalışmalarına Konya Büyükşehir Belediyesi Aile Destek Merkezi koordinasyonunda devam edebilecekleri verilen bilgiler arasında. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın