Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: 20 Bin Okul Öncesi Eğitim Öğretmenine İhtiyacımız Var!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz okul öncesi eğitimin zorunlu eğitim kapsamına gelmesi halinde 19 derslik ve 20 bin öğretmene ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Bakan Yılmaz okul öncesi eğitimin zorunluluk kapsamı altına alındığı taktirde 20 bin öğretmene ihtiyaç duyulacağını belirtti. 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz okul öncesi eğitimin zorunluluk kapsamına alınacağını ifade ederek ” Bunun için 19 dersliğe, 20 bin öğretmene ihtiyacımız var” dedi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Türk Eğitim Derneği ( TED) Sivas Koleji açılışına katılmak için Sivas’ a gitti. Kolejin toplantı salonunda yapılan açılış konuşmasında, okul öncesi eğitime verilen önemi, okulun hizmete açılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti bildirerek, okulun açılmasından dolayı emeği geçen herkese teşekkür etti. 

20 Bin Öğretmene İhtiyacımız Var

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, eğitime yapılan yapılan harcamalara değinerek “Derslik sayısının 2002′ de 379 binden, 671 bine kadar ulaştığını ifade etti. Ayrıca “sadece bizim dönemimizde 270 bin derslik yaptık” ifadelerini kullandı. Ayrıca şu an görülen 3 öğretmen 2′ si bizim dönemimizde atanmıştır dedi. Okul öncesi eğitime verdiği önemi vurgulayan Bakan Yılmaz, Eğitim fakültelerinde taban puan getirileceğini ifade etti. Bakan Yılmaz yaptığı açıklamada: Çünkü, “Eğitim fakültelerine giren öğrencilerin seviyesi ne kadar yüksek olursa, verecekleri eğitimin kalitesi de yüksek olur” dedi. Öğretmenlerimize ve dolayısıyla evlatlarımıza daha kaliteli bir eğitim verme amacı içindeyiz ifadelerini kullandı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.