Gayrimenkulü Olana 500.000 Liraya Kadar Kredi Bank Pozitif’ten!

Konut ya da iş yeri sahibi olan vatandaşlar gayrimenkullerini teminat göstererek 500.000 Türk Lirasına kadar kredi kullanma imkanına sahipler. Bank Pozitif tarafından duyurulan bu kampanyadan yararlanmak isteyen müşterilerin üzerlerine kayıtlı bir gayrimenkulleri olması yeterlidir.

Bank Pozitif’in resmi sitesinde yer alan kredi başvuru formunu dolduran bir müşteri teminat gösterdiği gayrimenkulün ekspertiz değerine göre kredi alma imkanına sahiptir.

Minimum 20.000 Türk Lirası Kredi, 36 Ay Vade İmkanı!

Bank pozitif gayrimenkul teminatlı kredi kampanyası kapsamında finansman kullanmak isteyen vatandaşlar 20.000 Türk Lirasından az miktarlar için kredi başvurusunda bulunamamaktadır. Ayrıca müşterilerin bankaya teminat olarak gösterecekleri gayrimenkulün ekspertiz değeri minimum 100.000 Türk Lirası tutarında olmalıdır. Bu meblağın altında değeri bulunan gayrimenkuller Bank Pozitif tarafından teminat olarak kabul edilmemektedir.

Kredi için başvuran müşteri bankaya gösterdiği gayrimenkulün ekspertiz değerinin yüzde 75’ine kadar finansman kullanma olanağına sahip olacaktır. Örneğin 200.000 Türk Lirası değerinde bir iş yeri sahibi olan müşteri; maksimum 150.000 Türk Lirasına kadar kredi kullanabilecektir. Çekilen kredinin Bank Pozitif’e geri ödeme süresi minimum 12 ay, maksimum 36 aydır. Kredi faiz oranları bütün vadelerde ve çekilecek bütün tutarlarda aylık yüzde 1,49’dur.

Bank Pozitif kullanılan kredi miktarının binde beşi oranında kredi tahsis ücreti talep etmektedir. Bu tutar 50.000 liralık kredide 250 Türk Lirası olarak müşteriye yansıtılmaktadır. Bank Pozitif kendisinden kredi kullanan müşteriye hayat sigortası yaptırmayı zaruri tutmuştur. Ayrıca banka; teminat gösterilen gayrimenkulün de sigortalanmasını istemektedir. Bu sigortaların poliçe prim ücretleri de müşteriden ayrıca tahsil edilmektedir. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.