Anasayfa Gündem Citi Bank Tüketici ve Konut Kredilerinde Faiz İndirimine Gitti

Citi Bank Tüketici ve Konut Kredilerinde Faiz İndirimine Gitti

Kamu bankaların kredilerde faiz indirimine gitmesi ve devletin üst kademelerinden bankalara yoğun telkinlerin gelmesi ile birlikte özel bankalar da harekete geçti. Önce ülkemizde köklü geçmişi olan özel bankalar arka arkaya faiz indirimine gittiklerini açıklarken, bu halkaya sektörün gelişmekte olan temsilcileri de dahil olmaya başladı. Bu temsilcilerden biri de Citi Bank.

İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi gibi dev özel bankaların faiz indirimine gittiklerini açıklaması ile birlikte onlarla rekabet etmek isteyen diğer bankalar da durum güncellemesi yaparak indirime gitme kararları vermeye başladılar. Son olarak Citi bank tüketici kredilerinde ve konut kredilerinde faiz indirimine gitti.

Dün Başbakan Binali Yıldırım’la Toplandılar bugün İndirim Geldi!

Dün Çankaya Köşkü’nde Türkiye Bankalar Birliği’ni kabul eden Başbakan Binali Yıldırım; bankacılık sektörünün temsilcileri ile görüş alış-verişinde bulunmuştu. Bu toplantıda bankaları reel sektöre destek olmaları konusunda bir kez daha uyaran Başbakan Binali Yıldırım’ın çağrıları nispi de olsa karşılık buluyor.

Citi Bank bugün itibari ile konut kredisi faiz oranlarında ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarında bir miktar indirime gitme kararı aldı. Citi Bank 50.000 Türk Lirasına kadar olan kredi kullanımlarında aylık yüzde 1,20 olan asgari faiz oranını 1,18 seviyesine çekti. 50.000 lira üzerindeki krediler için ise aylık yüzde 1,23 olan asgari seviye 1,21 düzeyine indirildi.

Citi Bank konut kredisi faiz oranlarını 12- 36 ay arası vade için aylık yüzde 0,95’den, aylık yüzde 0,89 seviyesine indirdi. 37-60 ay arası vade için faiz oranı banka tarafından aylık yüzde 0,99’dan yüzde 0,95 seviyesine çekildi. 61- 120 ay arası vade seçeneğinde faiz oranları aylık yüzde 1,07’den aylık yüzde 0,99 noktasına indirildi.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

seven + thirteen =

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,767BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,054TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,568TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler