Kasım Ayında 30 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Bekleniyor!

0

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) FETÖ terör örgütü ve PKK terör örgütüyle ilişkisi olan öğretmenlerin yerine yeni öğretmen atamaları yapılacağına dair söylemleri gündeme getirdi. 15 bin ek öğretmen alımına ek olarak 15 bin ek öğretmen alımı yapılmasına dair sinyaller verdi. Kasım ayı içinde yapılacak 30 bin sözleşmeli öğretmen ataması için düğmeye basılacağı kaydedildi. Öğretmen atamalarının kesinlik kazanması için, meclis bütçe görüşmeleri bekleniyor. 

MEB Bütçesi Görüşülmeye Başlanacak

Milli Eğitim Bakanlığı’ nın 2016 Kasım ayında FETÖ ve PKK terör örgütleriyle yakınlığı olan öğretmenlerin yerine, 30 bin yeni ek öğretmen atamaları yapılacağına dair tahminler yapılıyor. Öğretmen atamalarının netlik kazanması için meclis bütçe görüşmelerinin yapılması bekleniyor. Bu sayede atamalar görüşmelerde açıklığa kavuşacak. MEB bütçe görüşmesi 15 Kasım tarihinde yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı Bütçe görüşmelerinde; öğretmen atamaları, temel eğitim sistemi, öğretmenlerin özlük hakları ve maaşları gündem konuları olacak. 2017 yılı meclis MEB bütçesi görüşmelerinde en çok atama bekleyen öğretmen adaylarının takibinde olacak. Çünkü 2017 yılında Bakanlığın alacağı sözleşmeli öğretmen sayısı MEB bütçe görüşmesinde netlik kazanacağı belirtiliyor. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz 2 Eylül’ de yeni öğretmen atamaları için izin istediğini duyurmuştu. 2 Eylül’ den bu yana hiçbir atamalarla ilgili adım atılmaması öğretmen adaylarını huzursuz ediyor. Atama olmasını bekleyen öğretmen adayları ise Kasım ayında 50 bin atama talep ediyor.

2016 Kasım Ayında 30 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Yapılması Bekleniyor

Kasım ayında beklenen sözleşmeli öğretmen atamalarıyla ilgili kesin bir bilgiye ulaşmak için, MEB bütçe görüşmelerinden çıkacak sonuçlar merakla bekleniyor. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, FETÖ ile ilişkisi kesinleşen öğretmenlerin yerine 15 bin daha öğretmen alımı yapılacağı, bunun içiin Maliye Bakanlığından izin alıacağını duyurdu. Atamaların ne zaman yapılacağı ise, önümüzdeki günlerde yapılacak olan MEB bütçe görüşmelerine kesinlik kazanacak. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın