Ana SayfaGündemEğitimciler Birliği Sendikası "Okullarda Temizlik Personeli Sayısı Yetersiz"

Eğitimciler Birliği Sendikası “Okullarda Temizlik Personeli Sayısı Yetersiz”
E

-

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Van Şube Başkanı Osman Ayşin, okullarda bulunan hizmetli ve temizlik personelinin yetersiz olduğunu belirterek açıklamalarda bulundu. Okulların yüzde 80′ ninde temizlik personeli sıkıntısı yaşandığını, bu durumun oldukça sıkıntıya yol açtığını kaydetti. 

Temizlik olmayınca Eğitim Kalitesi Olmaz

Eğitimciler Birliği Sendikası Van Şube Başkanı Osman Ayşin, okulların çoğunda temizlik personeli olmadığını, bu durumda eğitimde kalite aranmayacağını belirtti. ” Şu anda okullarımızın çoğunda temizlik personeli olmadığını biliyoruz. Temizlik de olmayınca, eğitimde kalitede aranmaz. Orada çalışan öğretmen ve okul müdürlerimiz kendi imkanlarıyla veya okul aile birliğinin katkılarıyla temizlik hizmetini yürütmeye çalışıyor. Fakat bu da yetmiyor. Duyarlılık gösteren velilerimizin sayısı da oldukça az. Yapılması gereken şey, İŞ-KUR vasıtasıyla geçmiş yıllarda olduğu gibi hizmetli personel alımı yapılmasıdır” dedi. 

Temizlik İşleri Bir An Önce Düzene Girmeli

İŞ-KUR İlimizde Toplum Yararına Çalıştırma Programı kapsamında 790 civarında alım yaptı. Eğitimciler Birliği Sendikası Van Şube Başkanı Osman Ayşin, “Van’ daki okullarımızın hizmetli ihtiyacını 2 bin kişi dahil karşılayacak durumda değil. Alımların sağlıksız olduğunu düşünüyoruz. Bundan dolayı okullarımızın yüzde 80′ ninde temizlik problemi yaşanmaktadır”dedi. Temizlik işlerinin bir an önce düzene girmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Ayşin, ” Çocuklarımızın hiçbir şekilde bunları hak etmediğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

İŞ-KUR Elemanları İlçelere Gönderiliyor

İŞ-KUR bünyesinde okullara gönderilenlerin çoğunluğunun bayanlardan oluştuğunu ve bu durumun dezavantaj olduğunu belirtti. Merkezde alınan İŞ-KUR elemanlarının İlçelere gönderilmeye çalışıldığını belirten Osman Ayşin, “Yetkili sendika olmamız nedeniyle günde birçok okul müdürümüz bizleri arayarak bu anlamda yaşadıkları sıkıntıları dile getiriyorlar. Umuyorum ki, gelecek günlerde yaşanan uyarılarımız dikkate alınarak, ihtiyaca göre alımlar yapılır. Çocuklarımızın bunları hak etmediğini düşünüyoruz”

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol