Ana Sayfa Ekonomi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği KOBİ’ler İçin Bankalarla Anlaşıyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği KOBİ’ler İçin Bankalarla Anlaşıyor

-

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu KOBİ’lere daha düşük faiz oranlarıyla kredi kullandırmak için Denizbank ile anlaşmaya gidildiğini ve bazı bankalar ile de anlaşma sürecinde bulunduklarını belirtti. Anlaşma uyarınca KOBİ’ler yıllık yüzde 10’un altında faizle kredi kullanabilecekler.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Türkiye’nin ekonomik gelişmelerine yönelik açıklamalarda bulundu. Hisarcıklıoğlu Türkiye’de son 1,5 yılda iki seçim yapılmasına rağmen, temmuzda yaşanan bir darbe girişimi ve yıllardır süregelen terör eylemleri ile mücadele etmesine karşın Türkiye’nin mali görünümünde bir sorun olmadığını belirtti.

Yıllık Yüzde 10’un Altında Faiz Oranı ile Kredi

Türkiye’nin tahminlerden güçlü bir ekonomiye sahip olduğunun altını çizdi. Hisarcıklıoğlu Türkiye’de ekonomiye güven duyulduğunu vurgulayarak, bankacılık sektörünün güçlü olduğundan ve sanayii sektörünün üretimine aksaklık yaşamadan devam ettiğinden bahsetti. Bankaların faiz indirimlerini olumlu ve gerekli bulduğunu söyleyen Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB olarak ekonomik gelişmelere ayak uydurduklarını söyledi. KOBİ’lerin (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler) daha düşük faizlerle kredi alabilmeleri için Denizbank ile anlaşmaya vardıklarını duyuran Hisarcıklıoğlu diğer bankalar ile de anlaşma sürecinde oldukları belirtti. Denizbank ile yapılan anlaşmada KOBİ’ler yüzde 10’un altında faizle kredi kullanabilecekler. Ticari kredilerdeki yüzde 18’e varan faiz oranları yüzde 9,90 bandına kadar düşüş gösterecek.

Bankacılık sektörünün yaptığı faiz indirimlerden memnun olduğunu dile getiren Rifat Hisarcıklıoğlu “Bankacılık sektörü kar etsin, biz onları kıskanmıyoruz. Bu kapsamda karlarından fedakarlık ederek faizleri düşürme operasyonuna girdikleri için memnunuz.” açıklamasında bulundu.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,413BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,418TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler