Ana SayfaEkonomiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği KOBİ’ler İçin Bankalarla Anlaşıyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği KOBİ’ler İçin Bankalarla Anlaşıyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu KOBİ’lere daha düşük faiz oranlarıyla kredi kullandırmak için Denizbank ile anlaşmaya gidildiğini ve bazı bankalar ile de anlaşma sürecinde bulunduklarını belirtti. Anlaşma uyarınca KOBİ’ler yıllık yüzde 10’un altında faizle kredi kullanabilecekler.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Türkiye’nin ekonomik gelişmelerine yönelik açıklamalarda bulundu. Hisarcıklıoğlu Türkiye’de son 1,5 yılda iki seçim yapılmasına rağmen, temmuzda yaşanan bir darbe girişimi ve yıllardır süregelen terör eylemleri ile mücadele etmesine karşın Türkiye’nin mali görünümünde bir sorun olmadığını belirtti.

Yıllık Yüzde 10’un Altında Faiz Oranı ile Kredi

Türkiye’nin tahminlerden güçlü bir ekonomiye sahip olduğunun altını çizdi. Hisarcıklıoğlu Türkiye’de ekonomiye güven duyulduğunu vurgulayarak, bankacılık sektörünün güçlü olduğundan ve sanayii sektörünün üretimine aksaklık yaşamadan devam ettiğinden bahsetti. Bankaların faiz indirimlerini olumlu ve gerekli bulduğunu söyleyen Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB olarak ekonomik gelişmelere ayak uydurduklarını söyledi. KOBİ’lerin (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler) daha düşük faizlerle kredi alabilmeleri için Denizbank ile anlaşmaya vardıklarını duyuran Hisarcıklıoğlu diğer bankalar ile de anlaşma sürecinde oldukları belirtti. Denizbank ile yapılan anlaşmada KOBİ’ler yüzde 10’un altında faizle kredi kullanabilecekler. Ticari kredilerdeki yüzde 18’e varan faiz oranları yüzde 9,90 bandına kadar düşüş gösterecek.

Bankacılık sektörünün yaptığı faiz indirimlerden memnun olduğunu dile getiren Rifat Hisarcıklıoğlu “Bankacılık sektörü kar etsin, biz onları kıskanmıyoruz. Bu kapsamda karlarından fedakarlık ederek faizleri düşürme operasyonuna girdikleri için memnunuz.” açıklamasında bulundu.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.