Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu: Her Memur 5 Yılda Bir Üst Statüye Geçsin!

0

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Kamu Personeli statüsüyle ilgili açıklama yaptı. “Kamuda kaç çeşit çalışan olduğunu Çalışma Bakanı olarak ben bile karıştırıyorum. Farklı statüler olur. Herkes 5 yılda bir kendini yenilediyse bir üst statüye geçer. Gereğini yapamıyorsa mevcut statüsüne devam eder”. dedi. 

Bakan Müezzinoğlu’ndan Önemli Açıklamalar

Kamu Personeli reformu için çalışmalarına devam edeceğini bunun için merkeze olan güvenin artırılması gerektiğini belirtti. Kamu Personeli Seçme Sınavına olan güvenin azaldığını belirten Bakan Müezzinoğlu ” Bütün sistemi A’ dan Z’ ye bütüncül olarak kurgulayabileceksek önümüzdeki 4-5 ayda, bunun için çalışacağız. Yoksa yine noktasal çözümlerle süreci yöneteceğiz. Bununla ilgili çalışmalar yürütüyoruz”. ifadelerini kullandı. Üniversitelerden hocalar, belediyeler, özel sektör, sendikalar çalışma içindedir. Açık uçlu soru düşünebilir ve bu sorular puan vericiye en büyük veriyi vermektedir. Çocuklarımıza yapmış olduğumuz en büyük kötülük belki de bu sistem” ifadelerini kullandı. 

Terör Örgütü mensuplarının girememesi konusunda bu işin yüzde 100′ ü yoktur. Devlet yaşayan bir organizmadır ve gerekeni yapacaktır. Ben Sağlık Bakanı görevimi yaparken 18 daire başkanını FETÖ dolayısıyla görevden aldım. 15 Temmuz’ da yaşananlar bütün sistemi yeniden analiz etmemiz gerektiğini belirtiyor. Alımlarda öyle tespitler var ki, memuriyetin imkanlarını PKK terör örgütüne yansıtıyor. Testi çözmüş fakat iki soru analizi yapamıyor. Kamudaki görevini meşrutiyet dışı bir yapıya kullanıp kullanmayacağının test sistemiyle de mülakatla da analizi yapılmaz. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın