Güney Kore’nin dünya çapındaki dev teknoloji firması Samsung geçtiğimiz ay Galaxy Note7 modellerini geri çağırma kararı almıştı. Cihazlarda bir çok sorun bulunmakla birlikte aşırı ısındığı ve bu nedenle patlama tehlikesi barındırdığı açıklanmıştı. Bu skandalın ardından Samsung şimdi de 3 milyon çamaşır makinesini geri çağırdı.

Samsung Galaxy Note7 modelleri havayolu şirketleri tarafından “kapalı” konumda dahi uçaklara alınmamaya başlanmıştı. Bunun üzerine global çapta harekete geçen Samsung “destek noktaları” oluşturmuştu. Bu noktalarda ortaya çıkabilecek sorunların giderilmesini hedefleyen Samsung; Güney Kore, Avustralya, ABD ve Türkiye gibi 15 büyük pazar ülkesinde mağdur müşterilerinin sorunlarını gidermeye çalışmaktaydı. Ülkemizde de İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes Havaalanları Dış Hatlar Terminallerinde “Samsung Destek Noktaları” hali hazırda faaliyette. Sorunun büyüklüğünü ve etkilerini bu şekilde minimize etmeye çalışan Samsung şimdi de başka bir skandalla sarsıldı. ABD Tüketici Ürünleri Güvenlik Komisyonu Samsung’un ülkede son 5 yıldır sattığı çamaşır makinelerinin arızalı olduğunu tespit etti.

Tam 3 Milyon Ürün Geri Çağrıldı!

Samsung Amerika Birleşik Devletleri’nin aldığı bu karar sonrasında 3 milyon çamaşır makinesini geri çağırma yoluna gitti. Karara konu çamaşır makineleri Samsung’un tüm modellerini kapsamazken tüketicilerin şikayeti üzerine yapılan inceleme neticesinde belli bir model için bu kararın verildiği aktarıldı. Geri çağırmanın nedeni olarak söz konusu modellerin yüksek devirde çalışma sırasında makinenin “öteki parçalarına zarar vermesi” olarak açıklandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

seventeen − eleven =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.