Turkish Bank’tan Küçük Esnafa Masrafsız Ticari Kredi

Küçük esnafın likidite sıkıntısını aşması için Turkish Bank’tan destek geldi. Ticaretin içerisinde bulunan anlık değişimlerde finans sorunu yaşayan işletmeler için Turkish Bank tarafından taksitli ticari kredi paketi hazırlandı.

Turkish Bank masrafsız taksitli ticari kredi kampanyası dahilinde küçük esnaftan kredi tahsis ücreti talep etmemektedir. Dosya masrafı bulunmayan kredi seçeneğinde müşterinin bankaya kefil gösterme zorunluluğu bulunmaktadır.

İki Seçenekli Kredi İmkanı: Masraflı ve Masrafsız!

Turkish Bank esnafa sağladığı kredi için iki farklı seçenek tayin etmiştir. İlk seçenekte kredi tahsis ücreti ödemeyen küçük esnaf aylık yüzde 1,30 faiz oranından kredi kullanabilecektir. Kredi tahsis ücret ödeyen müşteriler için uygulanacak faiz oranı ise aylık yüzde 1,25 olarak belirlenmiştir. Kredi tahsis ücretli seçeneği tercih eden küçük esnaf kullandığı kredi miktarının binde beşi oranında masraf ödeyecektir. Kredi kampanyası kapsamında kullanılabilecek maksimum miktar olan 40.000 Türk Lirası için masraf olarak 200 Türk Lirası meblağ müşteriden tahsil edilecektir. Turkish Bank küçük esnaf kredisi kapsamında müşterilerine azami 36 ay taksit imkanı sunmaktadır. Küçük esnaf krediden yararlanmak için hayat sigortası yaptırmak durumundadır. Hayat sigortası kredi vadesi bitene kadar her yıl yenilenmek mecburiyetindedir. Hayat sigortası poliçe tutarı da ayrıca müşteriye yansıtılmaktadır.

Turkish Bank’tan söz konusu kredi kampanyası kapsamında 40.000 Türk Lirası kredi kullanan küçük esnaf, aldığı krediyi 36 ay vade de geri ödeyebilmektedir. Esnafın bu tutar ve vade uyarınca kredi geri ödemesinin taksit tutarı 1.690 Türk Lirası civarında olacaktır. Kredi geri ödemesi bittiğinde bankaya toplam 61.500 Türk Lirası ödeme yapan esnafa yansıyan yıllık maliyet oranı yüzde 21’dir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.