Ana Sayfa Ekonomi BİM’den 9 Ayda Müthiş Satış: 5 Milyar Türk Lirası!

BİM’den 9 Ayda Müthiş Satış: 5 Milyar Türk Lirası!

-

Birleşik Mağazalar A.Ş, bilinen adıyla BİM her geçen gün büyüyor. Şirket ülke çapında yaygınlığını ve kârlılığını artırarak devam ettiriyor. Şirketten yapılan açıklamada BİM’in 3.çeyrek kârının 172 milyon lira seviyesini bulduğu belirtildi.

Perakende ürün satışını toptan mantığı ile yaparak uygun fiyatlarda pazarlama yapma hedefinde olan BİM’in stratejisi meyvelerini vermeye devam ediyor. Oluşturduğu müşteri portföyünün vazgeçilmezi olan BİM, pahalı reklam ve tanıtım harcamaları da yapmayarak ürün fiyatlarında gereksiz artışa izin vermiyor.

Geçen Seneye Göre Kâr Miktarı Arttı!

2015 yılının 3.çeyreğini 169 milyon Türk Lirası kâr ile kapatan BİM bu sene aynı dönemde kârlılığını yüzde 2’ye yakın bir oranda artırarak 172 milyon lira kâr seviyesini yakaladı. Şirketten yapılan açıklamada BİM’in Ocak-Eylül dönemini kapsayan 9 aylık net kârı 478 milyon Türk Lirası olarak gerçekleşti. Geçtiğimiz yılın ilk 3 çeyreğinde toplam 442 milyon Türk Lirası kâr edilmişti. Söz konusu dönemler karşılaştırıldığında şirketin kârındaki artış oranı yüzde 8 seviyesini aşmış bulunuyor.

BİM’in toplam satışları da geçen seneye göre artış göstermiştir. Şirket hem cirosunu hem de kârlılığını artırarak müthiş bir başarıya imza atmıştır. 2015 yılının ilk 9 ayında 4,5 milyar Türk Lirasına yaklaşan satış rakamını yakalayan BİM; bu sene aynı dönemde 5 milyar Türk Lirası sınırını aştı. Şirketin tahminlerin üzerindeki gelişiminin yılın son çeyreğinde de devam etmesi bekleniyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,891BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
34TakipçilerTakip Et
2,411TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler