HSBC’nin 3. Çeyrek Kârı 6 Milyar Dolar Seviyesini Yakaladı!

Google Haberlere Abone Ol:

Avrupa’nın en büyük bankası konumunda olan HSBC kârını artırarak yoluna devam ediyor. Dünya üzerinde 100’ü aşkın ülkede faaliyet gösteren İngiltere merkezli HSBC Bankası hızlı büyümesini sürdürüyor.

“Dünyanın yerel bankası” mottosuna uygun olarak geniş yaygınlık ağına sahip ülkenin 200 milyona yaklaşan müşterisi ve 400 bini aşkın çalışanı bulunmaktadır. Güçlü mali yapısı ile Avrupa’nın en büyük bankası olarak kabul edilen HSBC 2016 yılının 3.çeyreğini yaklaşık 6 milyar dolar kâr ile kapattı.

Geçen Seneye Göre Yüzde 7 Artış!

HSBC Bankası yönetiminin aldığı kararlar uyarınca bir yandan tasarruf politikalarına devam ederken bir yandan da etkin büyümesini sürdürüyor. 2015 yılın 3. çeyreğini 5,6 milyar dolar kâr ile kapatan banka bu senenin aynı döneminde kârını yüzde 7 oranında artırmayı başardı. Bu artışla birlikte bankanın üçüncü çeyrek kârı 6 milyar dolar seviyesini yakaladı.

İngiliz bankalarının mali disiplinden ödün vermemesi neticesinde bankacılık sektöründe bir sıkıntı bulunmuyor. Öyle ki; ülke bankalarının takipteki kredi oranları yüzde 1 seviyelerinde. Bu oran Avrupa bankacılık sektörü için rekor niteliğinde. Geçtiğimiz yılı 23 milyar dolar seviyesinde kâr ile kapatan HSBC Bankası’nın bu yıl ki performansının daha iyi olmasındaki başlıca etkenin şirket CEO’su tarafından alınan tasarruf kararları olduğu ve yapılan doğru hamlelerin işe yaradığı vurgulanıyor. 2016 yılının son çeyreği için de uzmanlar tarafından yapılan tahminler bankanın büyümeye devam edeceği yönünde.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...