Ana SayfaGündemMilli Eğitim Bakanlığı Kasım 2016' da 4200 Türkçe ve Sınıf Öğretmeni Atıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı Kasım 2016′ da 4200 Türkçe ve Sınıf Öğretmeni Atıyor!

-

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlere müjde niteliğinde bir haber vererek yapılacak atamaları bildirdi. Beklenen öğretmen ataması Kasım 2016′ da gerçekleşecek. Milli Eğitim Bakanlığı Türkçe ve Sınıf Öğretmenliği için 4200 atama gerçekleştirecek. 

Milli Eğitim Bakanlığı Atama Müjdesi!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından resmi açıklama geldi. Buna göre atama bekleyen Sınıf öğretmenleriyle, Türkçe öğretmenleri Kasım 2016′ da atanacaklar. Toplamda 4200 öğretmen ataması yapılacağı MEB tarafından duyuruldu. Müjde niteliği taşıyan haberle, atama bekleyen öğretmen adayları büyük heyecan yaşıyor. 

Öğretmen atama başvuruları ve bilgileri yayınlandı. Kasım 2016 tarihinde yapılacak Türkçe ve sınıf öğretmenliği atamaları için 4200 öğretmen alınacağı kaydedildi. Sınıf Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliği için toplamda 4200 kişinin alınacağı müjdelendi. Ayrıca Suriyeli öğrencilere Türkçe öğretmek için alınacak öğretmenler kadar diğer branşlarda Kasım ayında öğretmen alınıp alınmayacağı merak konusu olmaya devam ediyor. 

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri 2017 Şubat tarihine kadar son alım olarak Suriyeli öğrenciler için öğretmen ataması yapılacağını açıkladı. Bu sayede Suriyeli öğrencilere Türkçe öğretilecek ve Türkçe konuşturarak daha verim alınacağı belirtildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama: Şubat 2017 tarihinde binlerce kişi alınarak, en kapsamlı alımların gerçekleşeceği ifade edildi. Sözleşmeli olarak alınacak öğretmenlerin sonrasında istenilen yerlere gidebilecekleri kaydedildi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler