Ana SayfaKredilerBankaların Sene Sonu Faiz Oranları Düşüyor!

Bankaların Sene Sonu Faiz Oranları Düşüyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

15 Temmuz darbe girişimin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan gelen çağrı üzerinde bankalar faizlerde indirime gitmişti. Hükümetten gelen çağrıların devam etmesi ve vatandaşın da bu konuda talepkar olması sonucunda bankacılık sektöründe geçen hafta itibari ile yeni bir faiz indirimi trendi başladı.

Birbiri ardına faiz indirimlerine giden bankalar müşterilerini kaybetmemek adına rekabete giriştiler. Farklı bankalarında müşteri portföyünü geliştirmek ve genişletmek adına dahil olduğu sürecin kazananı ise vatandaş oldu. 2016 yıl sonuna yaklaşırken faiz indirimine giden bazı bankaları derledik.

Yıl Sonu İhtiyaç Kredisi ve Taşıt Kredisi İndirimine Giden Bankalar!

Türkiye İş Bankası; taşıt kredisinde sıfır kilometre araçlar için faiz oranını aylık yüzde 1,18’den 1,10’a indirdi. Tüketici kredisinde aylık yüzde 1,20 olan oran ise 1,15 seviyesine çekildi.

Akbank; ihtiyaç kredilerinde 48 aya kadar yüzde 1,14’ten başlayan faiz oranı belirlemiştir. Taşıt kredilerinde ise bütün vadelerde faiz oranı aylık yüzde 1,09’a indirilmiştir.

Garanti Bankası taşıt kredisi faiz oranlarını aylık yüzde 1,13 seviyesine çekerken, ihtiyaç kredisi faiz oranlarını da yüzde 1,14 oranına kadar aşağı yönlü revize etmiştir.

Türk Ekonomi Bankası (TEB) taşıt kredisinde aylık yüzde 1,10 faiz uygulamaktadır. Tüketici kredisinde ise minimum oran aylık yüzde 1,20.

Yapı Kredi Bankası da faizleri aşağı yönlü revize ederek ihtiyaç kredilerinde sunduğu asgari faiz oranını aylık yüzde 1,19 noktasına çekmiştir.

QNB Finansbank ihtiyaç kredilerinde indirime giderek faizi aylık yüzde 1,14 düzeyine çekmiştir.

Vakıfbank ise ihtiyaç kredilerinin faiz oranlarını aylık yüzde 1,26’dan 1,15’e indirdi. Taşıt kredilerinde aylık yüzde 1,15 olan faiz oranını ise aylık yüzde 1,10’a çekti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.