Milli Eğitim Bakanlığı Suriyeli Öğrenciler İçin ‘Geçici Süreli Öğretmen’ Alımı Yapıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmen alımından sonra ‘geçici süreli olarak’ öğretmen alımı ilanı yayınlamıştı. Milli Eğitim Bakanlığı üç branştan olmak üzere Suriyeli öğrencilerin Türk Eğitim Sistemine entegrasyonu projesi kapsamında alım yapılması için ilan yayınlamıştı. Özellikle büyük puntolarla ‘Geçici Süreli Öğretmen’ olduğu belirtilmişti. 

Geçici Süreli Öğretmenlik

Milli Eğitim Bakanlığının Suriyeli öğrencilerin Türk Eğitim Sistemine adaptasyon sağlaması açısından üç branştan ‘geçici süreli öğretmenlik’ alımı yapılması için ilan yayınladı. Yani Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB) sözleşmeli öğretmenlikte 4 yıl sonunda kadroya alacağı gibi olmayacak. 1 yılın sonunda projenin bitimiyle birlikte öğretmenlerin görevi de tamamlanmış olacak. 

Milli Eğitim Bakanlığı Türkçe Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı, Sınıf öğretmenliği branşlarında 1 yıllığına öğretmen alımı yapacak. Öğretmenler idare gerek gördüğünde görevlerini 1 yıl daha uzatabilecekler. Geçici bir görevde olacak olan öğretmenlerin en fazla çalışma süreleri 2 yıl olacak. 

Başvurular 8 Kasım Salı günü başlamış olacak. Suriyeli öğrencilerin Türkçeyi daha iyi öğrenebilmeleri için Milli Eğitim Bakanlığı geçici süreyle öğretmen istihdam etmeye hazırlanıyor. MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel, Avrupa Birliği ile Türkiye arasındaki Geri Kabul Anlaşması çerçevesinde AB’ nin Suriyeli öğrencilerin Türk Eğitim Sistemine entegrasyonu için proje kapsamında 300 milyon avroluk destek vereceğini belirtti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.