Ana SayfaEkonomiTürkiye’nin İlk Yapay Zekası Geldi: Serdoo!

Türkiye’nin İlk Yapay Zekası Geldi: Serdoo!
T

-

Türkiye’nin ilk yapay zekası “Serdoo” iki önemli firmada pilot uygulamalara başladı. Şirketlerin rutin işlerini yapacak olan ve yüzde 100 yerli üretim olan Serdoo, geçen hafta pazara sunuldu.

Yazılım şirketi Etiya 2 yıllık bir AR-GE (Araştırma-Geliştirme) çalışmasının ürünü olan yerli yapay zeka “Serdoo”‘yu üretti. Serdoo kendi alanında dünyada ilkler arasında yer alıyor. Türkiye’de pilot uygulama olarak 2 büyük şirkette kullanılmaya başlandı.

Kullanan Şirketler Serdoo’dan Memnun!

Serdoo şirketlerin günlük yapılan, takip edilen, kontrol edilen işlerini üstleniyor. Serdoo şirkete gelen mailleri, SMS’leri, yazılı kanalları, sosyal medya içeriklerini anlayıp, ilgili birime yönlendiren yahut kendi cevap veren bir ürün. Etiya Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Aslan Doğan Serdoo’nun pilot uygulamasının kullanıldığı iki şirketten de olumlu cevaplar alındığını belirtiyor. Serdoo müşteriye ulaşma hızını iki katına çıkarıyor ayrıca iş gücünü azaltıyor. Kurumsal yazılım şirketi olan Etiya yüzde yüz yerli üretim olan ürünlerini Türkiye’de üretip dünyaya ihraç ediyor. Genel Müdür Aslan Doğan 2-3 yıldır yurt dışına önemli yatırımlar yaptıklarını; günümüz itibari ile İngiltere, Azerbaycan ve Kanada’da yapılanmaları olduğunu belirtti. Ayrıca Körfez Ülkeleri, Singapur, Kolombiya gibi ülkelerde yatırım fırsatları kovaladıklarını bildirdi.

Aslan Doğan 2016 yıl sonu itibari ile minimum 15 milyon dolarlık yazılım ihracatı hedeflediklerinin altını çizdi. Milli bir değer haline gelen yazılım verilerin saklanması, istihbaratın sağlanması, devlet güvenliği ve ülkenin kalkınması açısından büyük önem taşıyor. Bu açıdan Aslan Doğan yazılım alanında yerli şirketlerin tercih edilmesi gerektiğini vurguluyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol