MEB ve Sağlık Bakanlığı’ndan Suluova’ da 11 Okula Beyaz Bayrak

Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB) ve Sağlık Bakanlığı ortak çalışması sonucu olarak ” Beyaz Bayrak İşbirliği” protokolü kapsamında Suluova’ da tam 11 okula beyaz bayrak verildi. 

11 Okul Beyaz Bayrak Aldı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle yürütülen ortak çalışmada, Suluova’ da sağlığa ve hijyene uygun hareket eden ve kuralları uygulayan 11 okula beyaz bayrak verildi. Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu konuyla ilgili açıklama yaptı: ” Proje kapsamında  Suluova’ da sağlık ve hijyen kurallarına uygun olan 11 okulumuza beyaz bayrak verildi. Okulun tüm genel temizliği dikkate alınarak kontroller yapıldı. Tuvalet, sınıf ve okulun genel temizliğine dikkat edilerek tam 11 okulumuza beyaz bayrak verdik. Beyaz bayrak almaya hak kazanan okullar; Cevizdibi Şehit Serhat Yurtbaşı Ortaokulu, Şeker Ortaokulu, Şeker İlkokulu, Mehmet Bilgili Ortaokulu, Fatih Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi, Suluova Ortaokulu, Şehit Aydın Korkmaz Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu, Yunus Emre İlkokulu ve Şehit Muharrem Saygün Anadolu Lisesi, öğretmen, idareci, öğrencileri ve yardımcıları tebrik ediyorum”. ifadelerini kullandı. 

İlçe genelinde öğrencilerin sağlığına ve hijyen kurallarına dikkat eden okullar beyaz bayrağı almaya hak kazandı. Öğrenci sağlığının ve güvenliğinin herşeyden önemli olduğu dikkate alınarak yapılan kontroller sonucunda Suluova’ da 11 okul ” Beyaz Bayrak Protokü” çerçevesinde beyaz bayrak almaya hak kazandı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.