Krediler “Kredimini” Halk Bankası’ndan: Kendisi de Faiz Oranı da Mini!

“Kredimini” Halk Bankası’ndan: Kendisi de Faiz Oranı da Mini!

Son Güncelleme:

Küçük bir miktar nakde sıkışan vatandaşlar büyük meblağlarda ihtiyaç kredisi kullanmak zorunda kalmak istemiyorlar. Böylesi durumlar için Halk Bankası tarafından geliştirilen “kredimini” kampanyası ile; hem kendisi, hem vadesi hem de geri ödemesi “mini” finansman olanağı mevcut.

Düşük miktarlı nakit ihtiyaçlarında genellikle kredi kartından taksitli ya da taksitsiz nakit çekim yapmayı tercih eden vatandaşlar; hem yüksek faiz oranı ile karşı karşıya kalıyorlar, hem de ekstra nakit çekim ücreti ödemek durumunda kalıyorlar. Halk Bankası tarafında bu durumu ortadan kaldıracak bir kredi kampanyası düzenlendi.

Azami Miktar 5.000 Türk Lirası, Azami Vade 10 Ay!

Kredimini kampanyası dahilinde Halk Bankası’ndan kullanılabilecek kredi tutarı maksimum 5.000 Türk Lirasıdır. Ayrıca kredi kampanyası kapsamında müşterilerin tercih edebileceği azami vade süresi de 10 ay olarak tayin edilmiştir. Kredimini uyarınca finansman kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,10 oranında faiz uygulanacaktır.

Halk Bankası, “Kredimini” kampanyasından yararlanarak 5.000 Türk Lirası kredi kullanmak isteyen müşterilerden kredi tutarının binde beşi oranında kredi tahsis ücreti tahsil etmektedir. 5.000 Türk Lirası için 25 Türk Lirası olan bu tutara yasal vergilerde dahil edilerek 26,5 Türk Lirası olarak müşteriden tahsil edilmektedir. Ayrıca kredi kampanyasından faydalanarak finansman edinen müşterilerin hayat sigortası yaptırma zorunluluğu vardır. Hayat sigortası poliçe prim ücreti müşterinin yaşına göre farklılık arz etmekle birlikte ortalama 30 Türk Lirası tutarında gerçekleşmektedir ve bu tutarda müşteriden tahsil edilmektedir. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,131BeğenenlerBeğen
7,251TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,493TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler