“Kredimini” Halk Bankası’ndan: Kendisi de Faiz Oranı da Mini!

Küçük bir miktar nakde sıkışan vatandaşlar büyük meblağlarda ihtiyaç kredisi kullanmak zorunda kalmak istemiyorlar. Böylesi durumlar için Halk Bankası tarafından geliştirilen “kredimini” kampanyası ile; hem kendisi, hem vadesi hem de geri ödemesi “mini” finansman olanağı mevcut.

Düşük miktarlı nakit ihtiyaçlarında genellikle kredi kartından taksitli ya da taksitsiz nakit çekim yapmayı tercih eden vatandaşlar; hem yüksek faiz oranı ile karşı karşıya kalıyorlar, hem de ekstra nakit çekim ücreti ödemek durumunda kalıyorlar. Halk Bankası tarafında bu durumu ortadan kaldıracak bir kredi kampanyası düzenlendi.

Azami Miktar 5.000 Türk Lirası, Azami Vade 10 Ay!

Kredimini kampanyası dahilinde Halk Bankası’ndan kullanılabilecek kredi tutarı maksimum 5.000 Türk Lirasıdır. Ayrıca kredi kampanyası kapsamında müşterilerin tercih edebileceği azami vade süresi de 10 ay olarak tayin edilmiştir. Kredimini uyarınca finansman kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,10 oranında faiz uygulanacaktır.

Halk Bankası, “Kredimini” kampanyasından yararlanarak 5.000 Türk Lirası kredi kullanmak isteyen müşterilerden kredi tutarının binde beşi oranında kredi tahsis ücreti tahsil etmektedir. 5.000 Türk Lirası için 25 Türk Lirası olan bu tutara yasal vergilerde dahil edilerek 26,5 Türk Lirası olarak müşteriden tahsil edilmektedir. Ayrıca kredi kampanyasından faydalanarak finansman edinen müşterilerin hayat sigortası yaptırma zorunluluğu vardır. Hayat sigortası poliçe prim ücreti müşterinin yaşına göre farklılık arz etmekle birlikte ortalama 30 Türk Lirası tutarında gerçekleşmektedir ve bu tutarda müşteriden tahsil edilmektedir. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.