Ana Sayfa Ekonomi Çay Desteği Açıklandı: Kilo Başına 13 Kuruş!

Çay Desteği Açıklandı: Kilo Başına 13 Kuruş!

-

Devletin bu sene yaş çay için belirlediği destekleme miktarı açıklandı.  Çay üreticilerine 2016 yılı bazında yaş çay ürünü için yapılacak destekleme ödemesi, yaş çayın kilogramı başına 13 kuruş olarak tayin edildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından her sene ülke çapında yapılan incelemeler sonucunda belirlenen destekleme ödeme miktarları bu sene de belli oldu. Kilogram başına 13 kuruş olarak belirlenen ücret tebliği Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş oldu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Ziraat Bankası ve ÇAYKUR üzerinden Ödemeleri Dağıtacak!

Yaş çay destekleme ödemesinden yararlanabilmek için; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yaptırılan incelemeler neticesinde, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAY-KUR) tarafından denetimleri ve kontrolleri yapılan ruhsatlı çay alanlarında üretim yapanlar yararlanabilecek.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2017 bütçesinin destekleme ödemeleri için gereken payı almış bulunuyor. Bakanlığın üreticilere dağıtacağı pay kamu bankası olan Ziraat Bankası tarafından; doğrudan yaş çay üreticilerine ödeme yapılmak üzere ÇAY-KUR’a gönderilecektir.

Bu süreçte destekleme ödemelerinin üreticilere aktarılmasında payları olan ÇAYKUR ve Ziraat Bankası’na da hizmetlerinin karşılığı olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından ödeme yapılacaktır. Yapılacak ödeme tutarı; ÇAYKUR için üreticilere ödenen destek tutarının yüzde 0,1’i seviyesinde olacaktır. Ziraat Bankası’na ise; üreticilere ödenen destek meblağının yüzde 0,2’si düzeyinde ödeme yapılacaktır. Söz konusu ödemeler doğrudan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından bu kamu kuruluşlarının hesabına yatırılacaktır.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,710BeğenenlerBeğen
11,334TakipçilerTakip Et
19TakipçilerTakip Et
2,443TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler