Ana SayfaGündemOdeabank Kârını Yüzde 215 Artırdı!

Odeabank Kârını Yüzde 215 Artırdı!
O

-

Odeabank ülkemiz bankacılık sektörünün büyümekte olan aktörlerinden. Banka yılın 3. çeyreğindeki net kârını açıkladı. Odeabank’ın geçen yılın aynı dönemine göre net kârı tam yüzde 215 artarak 116 milyon lira seviyesine ulaştı.

Odeabank Lübnan merkezli Bank Audi’nin Türkiye’deki iştirakidir. Bankadan yapılan açıklamaya göre; 2016 yılının 3. çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre bankanın net kârı yüzde 215 oranında artış göstermiştir. Bu artış ile net kâr 116 milyon liraya yükselmiştir.

Bankanın Gelecek Dönemdeki Hedefi KOBİ Bankacılığında İlerlemek!

Odeabank Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Hüseyin Özkaya yaptığı açıklamada döviz piyasasındaki dalgalanmalar ve küresel piyasalardaki belirsizliklerin yarattığı ekonomik durgunluğa rağmen kararlı bir şekilde ilerlemelerini sürdürerek büyümeyi başarabildiklerini dile getirdi. Özkaya, ana hissedar olan Bank Audi, Uluslararası Finans Kurumu (IFC), Uluslararası Finans Kurumu Büyüme Fonu (IFC FIG FONU) ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) iştirakleri ile sermaye artırımı sürecine gittiklerini ve 15 Temmuz darbe girişimine rağmen 1 milyar lira değerinde sermaye artırımı gerçekleştirdiklerini belirtti. Bu sermaye artırımı ile Türkiye ekonomisinin büyümesine katkı sağlayacak yatırım projelerine kredi desteklerini büyüttüklerini ifade eden Hüseyin Özkaya, artık KOBİ’lere (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler) daha fazla destek verebileceklerini bildirdi.

Özkaya KOBİ’lerin ana bankası konumuna gelmek istediklerini belirterek, kişiye özel bankacılık hizmetini daha kapsamlı bir şekilde KOBİ’lere sağlamak istediklerini söyledi. Özkaya, KOBİ’lere verecekleri desteklerde pazar payını iki katına çıkarmayı planladıklarını bildirdi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol