Vakıfbank’tan Kredi Kartı’na Nakite Taksit Fırsatı: Üstelik Masrafsız!

Kredi kartlarının asıl amacı alış verişlerde kolaylık sağlamasıdır. İnsanları nakit bulundurmanın zorluğundan ve risklerinden kurtarır. Alış verişlerde indirim ve taksit olanağı sağlar. Ancak kredi kartının asıl imkanları ve sunduğu avantajlar yanında, maliyetinden dolayı pek tercih edilmese de “nakit avans” imkanı da vardır.

Kredi kartından kullanılan nakit avanslarda bankalar tarafından hem faiz, hem de nakit çekim komisyonu yani “masrafı” alınmaktadır. Vakıfbank düzenlediği kampanya ile kredi kartından nakit çekim komisyonunu bir süreliğine kaldırdığını duyurdu. Banka çekilen nakit avans meblağına faiz uygulamaya devam edecek ancak söz konusu faizlerde de hatrı sayılır indirimler gitmiştir.

Azami Vade 12 Ay! Çekilebilecek Maksimum Tutar 5.000 Türk Lirası!

Vakıfbank kredi kartına sahip bütün müşteriler ek bir başvuru yapmadan bu kampanyadan yararlanabilmektedirler. Kampanya dahilinde 30 Kasım 2016 tarihine kadar maksimum 12 taksitte aylık yüzde 2,02 olan taksitli nakit avans faiz oranı şu seviyeye indirilmiştir: 500 ve 1.000 lira için aylık yüzde 1,69 seviyesine, 3.000 lira için aylık yüzde 1,59 noktasına, 5.000 lira için ise aylık yüzde 1,49 düzeyine indirilmiştir.

Bununla birlikte kampanya uyarınca gerçekleşecek taksitli nakit avans işlemlerinin ATM’den; “Taksitli Nakit Avans” menüsü kullanılarak yapılması zaruridir. Bu menüden; belirtilen taksit ve tutar dışında yapılacak tüm işlemlere, ilgili dönemde geçerli olan “Nakite Taksit” faiz oranı, yani aylık yüzde 2,02 düzeyi yansıtılacaktır. Dolayısıyla müşterilerin taksitli nakit avans kullanırken bu duruma azami dikkat göstermeleri önem arz etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.