Ziraat Katılım Bankası Taşıt Finansmanı

0

Faizli bankacılık yapan sektörün diğer aktörleri gibi kâr oranı ile bankacılık yapan katılım bankaları da müşterilerine hemen her konuda finansman desteği sunmaktadır. Ziraat Katılım Bankası da taşıt almak isteyen vatandaşlara likidite olanağı sağlamaktadır.

Müşterinin almak istediği araç ister sıfır kilometre olsun, ister ikinci el bir araç olsun Ziraat Katılım Bankası tarafından finansman desteği verilmektedir. Bankanın azami 48 aya kadar sağladığı bu desteğin kâr oranları ise taşıtın kaskosunun nerede yaptırıldığına göre farklılık arz etmektedir.

Kaskosunu Ziraat Katılım Bankası’nda Yaptırana Uygun Kâr Oranı!

Ziraat Katılım Bankası taşıt finansmanı kullanmak isteyen müşterilerine maksimum 48 ay vadeye kadar taksit imkanı sunmaktadır. Alınacak taşıtın sıfır ya ada ikinci el olması durumu finansman vade süresini yahut finansmanın kâr oranını değiştirmemektedir. Her iki taşıt için de aynı vade seçenekleri ve aynı kâr oranları geçerlidir.

Ziraat Katılım Bankası taşıt finansmanı edinmek isteyen müşterileri için iki farklı kâr oranı seçeneği tayin etmiştir. Kar oranlarının hangi seviyeden uygulanacağı; alınacak taşıtın kaskosunun nereden yaptığı ile doğrudan ilintilidir. Şöyle ki; Ziraat Katılım Bankası müşterinin aldığı taşıtın kaskosunu kendisinden yaptırması durumunda avantajlı seviye olan aylık yüzde 1,12 kâr oranını müşterisine yansıtmaktadır. Ancak müşteri taşıtının kaskosunu bankada değil de kendi tercih edeceği farklı bir kuruluşta yaptırmak isterse; bu müşteri için uygulanacak aylık kâr oranı yüzde 1,20 seviyesine yükselmektedir.  

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın