Ekonomi Vakıflar Genel Müdürlüğü Kira Zengini

Vakıflar Genel Müdürlüğü Kira Zengini

Son Güncelleme:

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak 2016’nın 10 ayına ilişkin kira gelirlerine dair açıklamalarda bulundu. Kaynak, 2016 Kasım ayına kadar olan süreçte toplam 482 milyon lira kira geliri elde edildiğini bildirdi.

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün kuruluşundan bu yana kurumun öz kaynaklarıyla yaptığı hizmet ve yatımlar hakkında açıklamalar yaptı. Kaynak, yaptığı açıklamalarda 2016 yılının 10 aylık döneminde 482 milyon lira kira geliri elde edildiğini bildirdi.

3.500 Gayrimenkul Kazanıldı!

Veysi Kaynak Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait 600 civarında taşınmaz malın kat karşılığı şeklinde değerlendirildiğini bildirdi. Bu sayede daire, dükkan, büro, villa gibi toplamda 3 bin 500’ü aşkın bölümün Genel Müdürlük’e kaldığını belirtmiştir. Ayrıca Vakıfa ait bir kısım taşınmaz malın yapım karşılığı uzun süre kiralama modeline göre sosyal, ticari tesis, turizm tesisi şeklinde değerlendirildiğini söylemiştir.

Veysi Kaynak eğitime yapılan hizmetler hakkında Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliği çerçevesinde toplamda 6 bin yükseköğrenim öğrencisine burs imkanı sağlandığını belirtti. 300’ü yabancı uyruklu öğrenci olmak üzere 6 bin öğrenciye aylık 250 Türk Lirası burs hizmeti sağlandığını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, ilk ve orta öğrenim çağındaki çocuklar için yapılan hizmetler hakkında verdiği bilgilerde; vakıf medeniyet ve değerlerinin çocuklara tiyatro aracılığı ile anlatıldığını söylemiştir. Bu yolla toplamda 24 bini aşkın ilk ve orta öğrenim seviyesindeki çocuğa ulaşılabildiğini belirten Kaynak, vakıf medeniyet ve değerlerini anlatan yazılı metaryallerin de hizmete sunulduğunu vurgulamıştır.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,287BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,635TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,518TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler