Ana SayfaEkonomiİzmir’e Yeni Otoyol İçin İhaleye Çıkılacak!

İzmir’e Yeni Otoyol İçin İhaleye Çıkılacak!

-

İzmir-Menemen-Aliağa-Çandarlı otoyol projesinin ihale süreci başlıyor. Yarın Resmi Gazete’de yayımlanacak ilan ile süreç başlayacak ve 2017 Şubat ayında teklifler alınacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan İzmir-Menemen-Aliağa-Çandarlı otoyol projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Otoyol projesine ilişkin çevresel etki değerlendirmesi de dahil olmak üzere bütün işlemelerin tamamlandığını belirten Bakan Aslan; otoyol projesinin yap-işlet-devret modeli ile yapılacağını belirtti.

2017 Şubat’ında Teklifler Alınacak!

2017 Şubat ayında ihale için tekliflerin alınacağını belirten Aslan, ihalenin süreye göre açılacağını, en kısa işletme süresini veren işletmeye projenin verileceğini belirtti. 2020 yılında projenin hizmete girmesini amaçladıklarını söyledi. Bakan Aslan yaptığı açıklamalarda İzmir-Menemen arasındaki yolun zaten hazır olduğunu belirterek Menemen-Çandarlı arasındaki 76 kilometrelik yolun yapılacağını söyledi. Aliağa Körfez’ini geçerek Çandarlı’ya kadar gelecek olan bu otoyol sayesinde Menemen Aliağa üzerinden Çandarlı’ya ve Ayvalık-Bergama yoluna bağlanmış olacak.

Menemen ile Aliağa arasında birçok sanayi tesisi bulunmakta. Dolayısıyla Menemen-Aliağa arasında pek çok ağır vasıta araç geçmek durumunda olduğu için trafik yoğunluğu olmakta. Yapılacak olan otoyol bu yoğunluğu azaltmak için alternatif bir güzergah olacak. Bu sayede hem mesafe kısalacak, hem trafik yoğunluğu azaltılacak. Ahmet Aslan yapılacak olan otoyolun İzmir’in kuzeyindeki trafik sıkışıklığına çare olacağını, insanların sosyal yaşamlarına bir kolaylık sağlayacağını ve trafik sıkışıklığının sanayiyi kilitlemesini engelleyerek ekonominin canlı kalmasına yardımcı olacağını bildirdi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol