Ana SayfaEkonomiYeni Organize Sanayi Bölgeleri İle 50 Bin Kişiye İş İmkânı

Yeni Organize Sanayi Bölgeleri İle 50 Bin Kişiye İş İmkânı
Y

-

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bakanlığın 2017 yılının bütçe sunumunda konuşma yapan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, organize sanayi bölgelerinde bu yılın sonuna kadar 19 bin gelecek yıl ise 31 bin olmak üzere toplamda 50 bin kişiye istihdam sağlanacağını bildirdi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü yaptığı konuşmada günümüzde 300’e yakın organize sanayi bölgesi (OSB) bulunduğunu ve bu OSB’lerde 1,6 milyonu aşkın insanın istihdam edildiğini bildirdi.

2017’de 31 Bin Kişiye Yeni İş İmkânı

2016 yılı sonuna kadar 8 organize sanayi bölgesinin ve 4 sanayi sitesinin tamamlanarak 20 bine yakın kişiye istihdam sağlanacağını bildirdi. 2017 yılı içinse 9 organize sanayi bölgesi, 2 sanayi sitesinin tamamlanarak 30 bini aşkın kişiye iş imkanı doğacağının müjdesini verdi. Bakan Özlü konuşmasında yerli marka otomobile de yer verdi.

Yerli imkanlarla araba üretmenin zor bir mesele olmadığını belirten Özlü, asıl yapmak istediklerinin bir marka yaratmak olduğunu belirtti. Faruk Özlü yerli marka elektrikli otomobil üretmek istediklerini söyledi. Küresel piyasadaki birçok firmanın tasarımı ve üretimi Türkiye’de gerçekleştirilen modelleri ürettiklerini söyleyen Faruk Özlü; yerli otomobil üretmenin zor olmadığını, mühim olanın zor olanı üretmek olduğunu belirtti. “Sadece Türkiye’de değil dünyada tutacak bir otomobil markası oluşturmayı hedefliyoruz.” dedi. Bakan Faruk Özlü yerli marka otomobil projesi ile ilgili iş modelinin oluşturulması ve gerekli teknik ve idari detayların gerçekleştirilmesi için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Faruk Özlü’nün değindiği bir diğer konu ise fabrikaların dönüşüm ve gelişimi. Bakan Özlü “Fabrikaların akıllı üretim sistemleriyle donatılmasını, üretimin bu yeni teknolojilere uygun bir dönüşümden geçmesini hedefliyoruz.” dedi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol