Gündem Tam Günde İngilizce Eğitimi Bin 400 Saat Olacak!

Tam Günde İngilizce Eğitimi Bin 400 Saat Olacak!

Son Güncelleme:

Türkiye genelinde tam gün olacak olan eğitimin detayları netlik kazanmaya başladı. 2019 yılına kadar tüm Türkiye’ de uygulanması amaçlanan tam gün eğitim yabancı dil derslerine ağırlık verecek. Ortaokullarda yılda yaklaşık olarak verilen 700 saatlik İngilizce eğitimi 2 katına çıkarılacak. Yani öğrenciler müfredatlarına ağırlık verilen İngilizce dersinden yılda bin 400 saat dil eğitimi alacaktır. Öğrencilerin yabancı dile hakimiyet kazanabilmesi için yurtdışından öğretmen gelmesi gündemde. 

Ortaokullarda Yabancı Dil Eğitimi 2 Katına Çıkacak

Ortaokullarda 2019 yılına kadar Türkiye genelinde uygulanması amaçlanan tam gün eğitim detaylanmaya başlıyor. Yeni düzenlenen müfredatta yabancı dil eğitimine ağırlık verilecek. Ortaokullarda yılda yaklaşık 700 saatlik İngilizce dil eğitimi verilmekte. 700 saatlik İngilizce dil eğitiminin 2 katına çıkması planlanıyor. Öğrencilerin yabancı dile hakim olabilmesi adına yurtdışından getirilecek öğretmenler gündemde. Yabancı dil hazırlık sınıfı olarak 5’inci sınıflarda haftalık 35 olan ders saatinin 23 saati İngilizce, 6 saati Türkçe olacak. Beden Eğitimi, Görsel Sanatlar, Müzik, Bilişim-Teknoloji gibi dersleri öğrenciler almaya devam edecekler. 5′ inci sınıfta yer alan temel dersler matematik, fen ve teknoloji gibi dersleri öğrenciler sırasıyla 6,7 ve 8. sınıflara eklenecek. Öğrenciler bu anlamda yıl kaybı yaşamayacak ve dil öğrenmiş olacaklar. 

Yabancı Dil Öğretmenin Yurtdışından Gelmesi Gündemde

Yabancı dil sorununun çözülmesi adına tam gün eğitimde verilecek eğitimin detayları netlik kazanmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı yabancı dil sorununu çözmek için başarılı olan özel okulların da müfredatlarını inceliyor. Bu kapsamda yurtdışından öğretmen gelmesi de gündem konularından biri olmakta. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz “Yabancı dil sorununu çözmek için çalışmalar yapıyoruz. Başarılı olan okulların müfredatlarını inceliyoruz. Yanlız bu okullar yurtdışından öğretmen getirebiliyor. Bu alanda bir çalışma yapılacak” dedi. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,145BeğenenlerBeğen
7,229TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,495TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler